■■ Skandaliczne słowa prymasa Polski! Nacjonalistów wyklucza z Kościoła!

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 10 września 2016

Podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy, prymas Polski, abp Wojciech Polak wypowiedział skandaliczne słowa na temat nacjonalizmu.

Biorąc pod uwagę, że jego wypowiedź zbiegła się z ożywioną debatą publiczną na temat polskich narodowców, a zwłaszcza Obozu Narodowo-Radykalnego, można być przekonanym, że uderza w ten sposób zwłaszcza w młodych z tej organizacji.

– Aprobata do tego typu myślenia jest niewłaściwa, a wręcz heretycka, tak nie może być. To odciąga od tego co jest istota chrześcijaństwa – mówił abp Polak.

Prymas insynuuje jakoby polscy nacjonaliści, zwłaszcza ci z ONR, byli heretykami. Tym samym wyklucza ich „ze społeczności świętych”. Nie rozumie, że polski nacjonalizm, oparty o podstawową zasadę teologii moralnej Kościoła ordo caritatis („porządek miłości”) jest koherentny z doktryną katolicką.

Ponadto, w tym miejscu objawia się wyjątkowa hipokryzja arcybiskupa. Podczas gdy często wspomina o budowaniu wspólnoty i nie tworzeniu podziałów, tymi słowami eksmituje z Kościoła wiernych i burzy jedność w Kościele jak mało kto. Ciężko uwierzyć, żeby jego działanie było podyktowane niewiedzą. Czyżby do głosu dochodziła jego agenturalna przeszłość albo kooperacja z aparatami nie mającymi nic wspólnego z Ewangelią?

Krytycznie wobec nacjonalizmu wyraził się również, znany z katolickiego liberalizmu i przyjaciel postkomunistów dominikanin o. Maciej Zięba. Stwierdził, że jest to „pogaństwo, bezbożność i herezja. To jest niebezpieczne dla Kościoła świętego”.

Jak długo będziemy tolerować tak skandaliczne słowa polskich duchownych, a zwłaszcza głowy Kościoła katolickiego w Polsce? Jak długo będziemy pozwalać na wykluczanie i kneblowanie ust tym, którzy nie boją się stawać w obronie narodowo-katolickich wartości?

Piszcie protesty!

polskaniepodlegla.pl
fot. youtube

Błaszczak totalnie odleciał! ONR zrównał z KOD-em

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak w rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet, zrównał polskich nacjonalistów ze zboczeńcami i karłami reakcji komunizmu z KOD-u.

Błaszczak, zapytany o możliwość delegalizacji organizacji radykałów, czego domaga się Platforma Obywatelska, odparł: – To jest problem stworzony przez KOD. ONR to jest jakiś margines marginesów, margines marginesów! To są dwie skrajności.

Nawiązując do wydarzeń z pogrzebu Inki i Zagończyka, dodał: – W Gdańsku doszło do starcia dwóch skrajności, KOD i ONR, no i tyle.

Mariusz Błaszczak totalnie „odleciał”. Porównywanie zasłużonego Obozu Narodowo-Radykalnego, z którego wywodzą się takie formacje jak Związek Jaszczurczy, Brygada Świętokrzyska i Narodowe Sił Zbrojne, czyli najbardziej wyklęci z wyklętych, do Komitetu Obrony Demokracji, którego korzenie sięgają ustroju komunistycznego jest prymitywną manipulacją i atakiem na narodowców, którzy od ponad 20 lat przywracają pamięć o Żołnierzach Wyklętych, czego nie robił PiS.

Na szczęście, nie wszyscy działacze PiS-u są tak antagonistycznie nastawieni do polskich nacjonalistów jak Błaszczak. Za przykład należy postawić profesora Jana Żaryna, o czym pisałem w najnowszym numerze Polski Niepodległej (36/2016) w artykule pt. „Prof. Jan Żaryn: Polska dla Polaków”. Ukłon PiS-u w stronę nacjonalistów.

polskaniepodlegla.pl
fot. youtube

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Skandaliczne słowa prymasa Polski! Nacjonalistów wyklucza z Kościoła! została wyłączona

%d blogerów lubi to: