■■ Jarosław Kaczyński bez ogródek o HGW

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 12 września 2016

To personifikacja patologi polskiej demokracji

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości przyjęła uchwałę ws. warszawskiej afery reprywatyzacyjnej i Hanny Gronkiewicz-Waltz. Odnosząc się do treści tego dokumentu Jarosław Kaczyński w ostrych słowach skrytykował polityczną karierę prezydent stolicy.

„Ktoś tak skompromitowany, w każdym państwie demokratycznym nie mógłby zwlekać i byłby zmuszony do dymisji”.

W treści uchwały Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości zarzuca Hannie Gronkiewicz-Waltz czerpanie korzyści z reprywatyzacji w Warszawie, a ponadto wzywa prezydent stolicy do dymisji. Jednocześnie w uchwale zawarto także apel do szefa PO Grzegorza Schetyny, aby zwrócił się on do Gronkiewicz-Waltz o oddanie pieniędzy za przejętą kamienicę i rezygnację z funkcji partyjnych.

Odnosząc się do treści uchwały Jarosław Kaczyński w mocny sposób skrytykował działania Hanny Gronkiewicz-Waltz.

– Uchwała jest wezwaniem do tego, żeby w Polsce ci, którzy nieustannie odwołują się do standardów europejskich zaczęli je sami stosować. Nie ma na zachodzie Europy państwa, żeby osoba tak skompromitowana jak Hanna Gronkiewicz-Waltz nie musiała podać się do dymisji. My wzywamy nie do referendum, ale do dymisji. Powtórzę, ktoś tak skompromitowany w każdym państwie demokratycznym o utrwalonej demokracji nie mógłby zwlekać z dymisją. To, co się dzieje to patologia polskiej demokracji, chcielibyśmy tą patologię zlikwidować. Hanna Gronkiewicz-Waltz jest osobą, której obecność w polityce jest personifikacją tej ciężkiej patologii

– mówił Jarosław Kaczyński.

300polityka.pl, pis.org.pl, TVP Info, niezalezna.pl
fot. Marcin Pegaz / Gazeta Polska

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Jarosław Kaczyński bez ogródek o HGW została wyłączona