■■ Grzegorz Braun chce „zaorać TVP” ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 17 września 2016

W liście motywacyjnym „mafie, służby, loże” i propozycja TVP Polityka

Grzegorz Braun oficjalnie został kandydatem na prezesa TVP. Zgłoszenie zawierało też list motywacyjny, w którym były kandydat na urząd prezydetna zawarł propozycje zmian w Telewizji Publicznej.

Pierwszą propozycją kandydata na stanowisko szefa TVP jest odpolitycznienie kanałów TVP przez stowarzenie osobnego, dedykowanego tym tematom TVP Polityka.

“To oznacza odciążenie głównego pasma z większości tzw. programów publicystycznych – tego balastu codziennej pańszczyzny, codziennego urobku wazeliny dla bezkrytycznej względem siebie władzy. A dla TVP1 efekt będzie ozdrowieńczy – niczym opróżnienie przepełnionego szamba, które nieustannie wybija na miłej skądinąd posesji” – pisze w liście motywacyjnym Grzegorz Braun.

“Tam zastosujmy „parytety” z cała arytmetyczną ścisłością – ale dla znacznie szerszego spektrum uczestników debaty publicznej. Praktycznie bowiem, gdzież dziś uczciwość w tym, by np. czytelnicy i dobrowolni abonenci np. „Przeglądu” czy „Najwyższego Czasu” byli zmuszeni łożyć na telewizyjny lans redaktorów „W Sieci”, „Do Rzeczy” czy „Gazety Polskiej”?” – zadaje pytanie.

“Jako reżyser rutynowo zajmowałem się kierowaniem zespołami ludzkimi w rozmaitych składach i na różną skalę – perspektywa „zaorania” Woronicza nie przyprawia mnie o najmniejsza tremę. Jak wiadomo, nie tylko w tym przypadku, najważniejsze są decyzje i wyraźna, jednostkowa odpowiedzialność za nie. Nie zabraknie mi determinacji i śmiałości, by je podejmować. Całe życie bezpartyjny i niezrzeszony – nie mam na koncie ani hołdów, ani samokrytyk składanych przed jakimikolwiek świeckimi instancjami. Nie reprezentuję żądnej sitwy, nie zajmowałem się propagandą – nie mam w dorobku twórczym żadnych takich porażek, ani w biografii tak przykrych felerów, ani w działalności publicznej takich epizodów, z których wstyd byłoby mi się przed kimkolwiek tłumaczyć. Nie hołduję również żadnym uzależnieniom, które czyniłyby mnie podatnym na szantaż” – podkreśla kandydat.

“Dla podniesienia standardów całej procedury bezwzględnie wskazane byłoby także jasne zadeklarowanie ew. przynależności do jakichkolwiek służb lub organizacji niejawnych – ze szczególnym uwzględnieniem mafii (gangsterskich), służb (bezpieki) i lóż (masońskich) – z całym szacunkiem dla wszystkich zaangażowanych we właśnie rozpoczęta procedurę Sz. Pan i Panów” – zwraca się do pozostałych kandydatów.

Grzegorz Braun podkreśla rónież, że TVP pod jego rządami nie będzie domagać się obowiązkowego podatku na Telewizję Publiczną.

“Jeśli zostanie mi dana odpowiedzialność za zarządzanie TVP S.A. z całą pewnością wykorzystam każda nadarzającą się okazję, by walczyć z tak nieuczciwym i demoralizującym projektem, jakim jest tzw. „zwiększanie ściągalności abonamentu” na realizację programów rzekomo „misyjnych”. Jakaż to niby „misja” – wymuszać na kimkolwiek inwestowanie w stały wikt i opierunek dla ludzi, którym nie dalibyśmy złamanego grosza – do etatowych lizusów i konsekwentnych konformistów, którzy w tym są lepsi od innych, że najwyraźniej błyskawicznie wyczuwają zmienne „mądrości etapu” i w lot zgadują życzenia liderów aktualnego układu władzy?” – stawia pytanie.

pobudka.org, prostozmostu.net
fot. pobudka.org

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Grzegorz Braun chce „zaorać TVP” ■■ została wyłączona