■■ Forum dezinformacji w TVP info

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 18 września 2016

Gratuluję TVP info, która, jak słychać ze wszystkich stron non-stop, jest „pisowska” …

Szejnfeld zwięźle wyjaśnił dzisiaj w wiodącej audycji publicystycznej TVP info, „Forum”, jak to się robi: określamy cele, szukamy sprzymierzeńców, przygotowujemy strategię i taktykę. Mówił te oczywistości w kontekście dyplomatycznej ofensywy Rządu na forum Unii i bezprecedensowych sukcesów, by je pomniejszyć, sugerując widzowi, że te „mądrości” są Rządowi obce. Mnie natomiast, wygłoszenie ich utwierdziło w przekonaniu, że Szejnfeld nie jest idiotą, jak pochopnie można by sądzić na podstawie jego komentarzy na temat tragedii smoleńskiej. Jego publiczna aktywność w tym obszarze idealnie wpisuje się w schemat, który nakreślił.

Celu łatwo się domyślić: utrzymanie obowiązującej narracji smoleńskiej. Cel żywotny, bo zdemaskowanie jej fałszywości oznacza praktycznie koniec formacji Szejnfelda, nie mówiąc o odpowiedzialności karnej liderów, z Tuskiem, Kopacz, Sikorskim, Komorowskim, Arabskim, Klichem, Millerem na czele i wielu, wielu innych.

Sprzymierzeńców nie brakuje:
– ludzie współtworzący kłamstwo – komisja Millera, prokuratorzy wojskowi, zespół Laska i wszyscy współpracujący z nimi
– PSL – partia współrządząca, a zatem współodpowiadająca za kłamstwo, czyli de facto uczestnicząca w zbrodni
– beneficjenci PRLu i ich następcy – grupa potężna gospodarczo i pod względem wpływów, sieć powiązań zabezpieczających uprzywilejowane pozycje w oligarchicznych układach wywodzących się z nomenklatury i służb. Zrobią wszystko by zniszczyć PiS, zamach umocnił ich pozycje.
– nowoczesna. – mentalne przedłużenie PO, w większości ofiary dezinformacji wywodzące się ze środowisk „młodych wykształconych z wielkich miast”
– KOD – mentalne przedłużenie PO, w większości inteligenckie ofiary dezinformacji wywodzące się ze środowisk postsolidarnościowych, identyfikujące się z UW, GW, „Polityką” i TP, pozostające w zadziwiającej symbiozie z feministkami, Owsiakiem, ludźmi palikotopodobnymi, z ideologiczną spuścizną PRLu, całym „postępowym” światem, z którym w latach 80-tych walczyli. Zupełnie ślepi na rolę postresortowych, sprawujących rząd dusz.
– media – podobnie jak PSL, współodpowiadające za kłamstwo.
– masy – ofiary mediów, całego wieloletniego przemysłu szydzenia z głowy państwa, pogardy i nienawiści, gotowe brnąć w absurd dowolnie głęboko z prozaicznego powodu: alternatywą jest przyznanie się przed sobą do (o)błędu.

Strategia – niedopuszczenie do przebicia się prawdy o tragedii smoleńskiej poprzez dyskredytowanie źródeł przekazów podważających narrację, przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości oraz osób najbardziej w demaskację zaangażowanych oraz utrwalanie z różnych stron i w różnej formie fałszywej narracji.

Taktyka – lista jest długa, wymieńmy parę elementów:
– powtarzanie narracji jako najoczywistszej oczywistości
– powtarzanie kłamstw o fachowości „słusznych” i amatorszczyźnie „niesłusznych”
– sugerowanie „niskich pobudek” i piętnowanie z pozycji moralnej
– sugerowanie, że po jednej stronie są „wszyscy”, a po drugiej „frustraci”, „cyniczni gracze”, „psychiczni”, „ciemna masa”
– zagłuszanie, zmienianie tematu, podśmiewanie się, gdy pojawiają argumenty merytoryczne
– zarzucanie kłamstw, udawanie oburzenia, różne teatralne pozy i miny są na porządku dziennym
– uruchomienie popularnych aktorów, reżyserów, piosenkarzy, naukowców z tytułami
– wykorzystanie przekazów światowych

Wszystkie te elementy i inne, niewymienione, zademonstrowali na dzisiejszym Forum Szejnfeld, Sawicki i niekoniecznie świadome w czym uczestniczą dwie panie, jedna z nowoczesnej i jedna od Kukiza. Zorientowani dzięki „niesłusznym” przekazom widzowie musieli być pod wrażeniem cynizmu Szejnfelda i Sawickiego. Oburzenie z pobudek moralnych tego ostatniego musiało wywołać wręcz podziw. Niezorientowani pozostali w najlepszym przypadku niezorientowani, o ile ćwiczony od 6 lat uśmiech politowania Szejnfelda pokazywany jako tło podczas wypowiedzi posła PiSu nie przeważył szali. Zdezorientowani utwierdzili się w słuszności słusznej narracji.

Gratuluję TVP info, która, jak słychać ze wszystkich stron non-stop, jest „pisowska”.

Janko Walski • naszeblogi.pl
fot. tvp info

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Forum dezinformacji w TVP info została wyłączona