■■ Karta Polaka na sprzedaż

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 18 września 2016

Ukraińska telewizja ujawnia alternatywne sposoby na pracę w Polsce!!!

Na Ukrainie można bez większych problemów kupić Kartę Polaka. Nie ma też przeszkód, by dysponując jedynie wizą turystyczną znaleźć pracę w Polsce. Tajemnice szarej strefy ujawniła jedna z ukraińskich stacji telewizyjnych Sprawę nagłośnił ukraiński dziennikarz i bloger, mieszkający obecnie poza Ukrainą, Anatolij Szarij.

Telewizja pokazuje Ukraińcom sposoby na to, jak znaleźć pracę w Polsce mając jedynie wizę turystyczną – informuje portal kresy.pl. W programie podkreślono, że w Polsce bez problemu w miesiąc można zarobić 15-krotność minimalnej pensji na Ukrainie, a przynajmniej 2 tys. euro.

Jako przykład pokazano rozmowę we Lwowie, gdzie poinformowano o możliwości pracy na kurzej fermie – za 9 złotych za godzinę „na początek”. Pokazano również, że nie jest większym problemem zdobycie Karty Polaka – w tym przez osoby, które nie posiadają polskich przodków. Zaznaczono, że taki dokument można po prostu sobie kupić – za 1290 dolarów (niespełna 5 tys. złotych).

W reportażu pokazano też, że praca jest oferowana Ukraińcom nawet na dworcach komunikacyjnych. Podkreślono też, że pracodawcy oferują darmowe zakwaterowanie. Pokazano, że w niektórych miejscach można pracować bez żadnych dokumentów – zarabiając np. w sklepie warzywnym 2,3 tys. złotych miesięcznie – to równowartość 16 tys. hrywien. Szarij zwraca przy tym uwagę na nieścisłości w programie pokazując, że część scen została „ustawiona”. Pokazuje też, że całość materiału ma stanowić zachętę dla Ukraińców do wyjazdów do pracy za granicą, bo ta wręcz „leży na ulicy”.

Darek Matecki • prawicowyinternet.pl
fot. facebook (Ukraińcy Studenci z flagą UPA)

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Karta Polaka na sprzedaż została wyłączona

%d blogerów lubi to: