■■ Jerzy Targalski: Jeśli Tusk wróci do Polski, powinien od razu zamieszkać na Rakowieckiej

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ wywiady by Maciejewski Kazimierz on 8 października 2016

W Polsce żaden człowiek odpowiedzialny za – nazwijmy to – przestępstwa polityczne, za szkodzenie Polsce, za rozkradanie Polski nigdy nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, bo byłaby to „kula śnieżna”. Ci wszyscy, którzy są w elicie władzy, są za bardzo ze sobą powiązani, żeby móc ten proces oczyszczenia rozpocząć. …

Luiza Dołęgowska, Fronda.pl: Od kilku dni trwają dyskusje na temat reelekcji Donalda Tuska na kolejną kadencję jako przewodniczącego Rady Europejskiej. Jak ocenia Pan Donalda Tuska jako byłego polskiego premiera?

Dr Jerzy Targalski: Okres rządów Tuska był jednym z najgorszych w historii Polski po ’89 roku, przede wszystkim ze względu na zmarnowane szanse, na ostateczne podporządkowanie polskiej gospodarki Niemcom i pilne baczenie, by interesy Niemiec, Rosji oraz rodzimych złodziei i gangsterów o powiązaniach ubeckich były zagwarantowane.

Czy jako przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk dał radę i czy ma szansę na reelekcję na kolejną kadencję RE?

Wątpię mocno, tak naprawdę jest nikomu niepotrzebny. Jeśli chodzi o Unię Europejską – była to nagroda od Angeli Merkel za wierną służbę w interesach niemieckich, i w Unii Europejskiej również służył interesom niemieckim.

Donald Tusk potrafi tylko wykonywać rozkazy, jeśli one są proste i jeżeli ma do dyspozycji ludzi, którzy będą za niego pracowali, natomiast sam jest człowiekiem miernym i nie potrafi nic zrobić. W Polsce był używany jako rodzaj parasola do pokazywania. Polacy lubili takiego gogusia, więc się takiego gogusia znalazło. On nie odgrywał samodzielnej roli.

Czy Pana zdaniem Donald Tusk, jeśli nie zostanie wybrany ponownie na przewodniczącego Rady Europejskiej, wróci do Polski?

Jeśli chodzi o Polskę – najlepiej by było, gdyby wrócił do Polski i to na ulicę Rakowiecką, tam jest jego właściwe miejsce zamieszkania przez najbliższe lata. Natomiast obawiam się, że nigdy do żadnej odpowiedzialności za swoje czyny nie zostanie pociągnięty. Za spiskowanie przeciwko prezydentowi Polski z wrogim mocarstwem, czyli z Rosją i Putinem, pociągnięty do odpowiedzialności nie będzie i w ogóle bardzo wątpię, żeby wrócił do Polski. Raczej będzie starał sie gdzieś zakotwiczyć na Zachodzie o ile Angela mu zapewni jakiś stały dochód za wyświadczone usługi.

I ewentualnie jest do przyszłego wykorzystania, kiedy ludzie zapomną.

W Polsce żaden człowiek odpowiedzialny za – nazwijmy to – przestępstwa polityczne, za szkodzenie Polsce, za rozkradanie Polski nigdy nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, bo byłaby to „kula śnieżna”. Ci wszyscy, którzy są w elicie władzy, są za bardzo ze sobą powiązani, żeby móc ten proces oczyszczenia rozpocząć. Musiałoby dojść do wstrząsu i musieliby przyjść nowi ludzie, ale nie ci, którzy bez przerwy między sobą tę Polskę rozkradają i od 26 lat znajdują się w rozmaitych układach i sojuszach.

Można oczywiście wyznaczyć kozła ofiarnego, ale jeśli się Tuska wyznaczy kozłem ofiarnym, to on zacznie sypać.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby depresja.

Depresja?

Tak, na przykład z powodu porzucenia przez Angelę Merkel, albo z powodu ukąszenia przez dziką kobrę albo muchę tse-tse.

To nie jest człowiek inteligentny, ale człowiek sprytny, ale jego spryt odnosił efekt jak sądzę wtedy, kiedy było na to zapotrzebowanie , kiedy inni aranżowali wszystko. To taki mały cwaniaczek. Mógł odnosić sukcesy. Jego poprzednikiem o podobnych cechach był Aleksander Kwaśniewski. To drugie wcielenie właśnie takiego fircyka.

Czy są tacy sędziowie, którzy mogliby zająć się sprawą Donalda Tuska, jeśli miałoby do niej dojść?

Sędziowie są tak skompromitowani służbą w interesach złodziei i ubeków, że po prostu ja sobie tego nie wyobrażam. Sędziowie w Polsce mają tylko jeden problem: jak zinterpretować prawo, żeby bezpieka, złodzieje i Adam Michnik byli zadowoleni. I tyle.

Myślę, ze zajmowanie się osobą Tuska to jest strata czasu, bo są poważniejsi ludzie i o wiele ważniejsze problemy niż zajmowanie się jakiś odpadkiem procesu historycznego.

Dziękuję za rozmowę.

Luiza Dołęgowska • fronda.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Jerzy Targalski: Jeśli Tusk wróci do Polski, powinien od razu zamieszkać na Rakowieckiej została wyłączona