■■ Krokodyle łzy nad Caracalami

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 14 października 2016

Opozycja szlocha, że obrażeni Francuzi nie sprzedadzą nam już nawet szampana i koniaku ale, najgorsze jest to, że Polacy mają wreszcie nowy rząd i konsekwentnych ministrów, którzy nie chcą już kupować koralików i lusterek, a nawet latających, „żelaznych ptaków” od obcych, mając fabryki w kraju, płacąc za to góry złota i solidnie przepłacając.

Nareszcie zaczynamy dokładnie liczyć, kalkulować, oszczędzać publiczne pieniądze, a przede wszystkim analizować, co dla nas Polaków jest najlepsze.

Krokodyle łzy wylewane dziś przez PO, PSL i Nowoczesną nad francuskimi helikopterami, których sama Francja na polu walki jeszcze nie używa, mogą budzić tylko politowanie i podejrzenie o tzw. drugie dno, że ktoś obiecał i się nie wywiązał. To prawda, że dewizą poprzednich rządów, zwłaszcza tych PO-PSL było: tanio lub za bezcen sprzedać własne srebra rodowe z CIECH-em, PKP Energetyką, a nawet o zgrozo z kolejką na Kasprowy Wierch na czele i wszystko to co jeszcze pozostało i jest coś warte. Jednocześnie drogo albo bardzo drogo – solidnie przepłacając – kupić za granicą to, co często niekoniecznie przydatne, rozwojowe, a nawet pomimo posiadania własnych zakładów produkcyjnych w tym segmencie rynku.

Przykładem choćby zakup włosko-francuskiego Pendolino za ok. 2,5mld zł bez wychylnego pudła i wifi i zakup sprzętu internetowego za miliardy złotych w ramach tzw. infoafery. To ci geniusze marnotrawstwa publicznych pieniędzy wydali w ramach zakupu koncesji i inwestycji w połowę kopalni na pustyni w Chile – Sierra Gorda, poprzez spółkę SP, KGHM blisko 20mld zł, choć dziś przynosi ona solidne straty. Kupowali też niemieckie czołgi z demobilu mimo, że nie było do nich odpowiedniej amunicji na wypadek ataku zbrojnego. To musi denerwować ludzi o niewolniczej mentalności, że sami zaczynamy decydować jak wydawać własne pieniądze.

Wdaje się, że tylko pożyteczni idioci mogą bronić tej helikopterowej ustawki chyba, że w całej sprawie zakupu Caracali jest tzw. drugie dno? Myślę, że dla polityków PO w tym zwłaszcza posła Sł. Neumana, tak zajadle krytykujących racjonalną decyzję MON i MR bardzo ryzykowne jest wyjaśnianie pytania; „Jaki wpływ mają Amerykanie na J.Kaczyńskiego…”. Bo, ktoś może zechcieć sprawdzić, jaki wpływ na polityków PO-PSL mają Niemcy czy Francuzi. A, już pomysł powołania komisji śledczej w sprawie zakupu francuskich helikopterów, ze strony PO przypomina marzenia karpi o szybkim nadejściu Wigilii.

Jeśli jest prawdą to, o czym informują media, powołując się na polskiego generała, że MON za rządów B.Klicha z PO z zawodu psychiatry mógł kupić od Niemców demontowany system obrony przeciwlotniczej PATRIOT i to za grosze i z tego świadomie nie skorzystał, to z pewnością przydałaby się, nie tyle komisja śledcza, co od razu Trybunał Stanu. Czas najwyższy, by przeciwnicy nowych porządków w kraju wzięli sobie do serca, nie tyle głęboką dewizę szefa Nowoczesnej R.Petru, że „głowa psuje się od góry”, ale to, że publiczne – polskie pieniądze muszą być wydawane w polskim interesie i najlepiej we własnym kraju, tym bardzie, że zawsze najłatwiej wydaje się cudze pieniądze. W końcu dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy. To właśnie polski przemysł zbrojeniowy ma być kołem zamachowym rozwoju gospodarczego i innowacji.

Janusz Szewczak stefczyk.info
fot. Flickr / KPRM

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Krokodyle łzy nad Caracalami została wyłączona

%d blogerów lubi to: