■■ Krzysztof Wyszkowski o ujawnionym dokumencie BND

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Wyszkowski Krzysztof by Maciejewski Kazimierz on 30 października 2016

Smoleńsk ma jeszcze wiele tajemnic

Tomasz Sakiewicz ocenił, że z dokumentu, który jest w posiadaniu redakcji „Gazety Polskiej Codziennie”, wynika, iż „była pewna grupa w FSB, która postanowiła dokonać zamachu na samolot, w którym leciał polski prezydent i tego zamachu przeprowadziła”.

– Jest to jeden z bardzo wielu dokumentów, który potwierdza, że sprawy do tyczące tego, co wydarzyło się w Smoleńsku mają jeszcze wiele tajemnic i czujnie musimy to rozpatrywać – powiedział portalowi niezalezna.pl Krzysztof Wyszkowski.

Jak zaznaczył Tomasz Sakiewicz, „mamy dokument, który wskazuje na związek z Rosjanami, tego, co się wydarzyło, ale też z Polakami”.

– Jest to dokument sporządzony przez oficera niemieckiego wywiadu, który szukał źródeł w polskich służbach. Należy zacząć od przesłuchania oficerów polskiego wywiadu, który był źródłem BND – stwierdził redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, ale dodał, że może być to prowokacja, jakiś rodzaj gry służb, choć, jak podkreślił „Jürgen Roth jest niezwykle poważnym, o ile nie najpoważniejszym w Niemczech dziennikarzem śledczym. Zawsze miał bardzo dobre kontakty z BND i jeżeli ma taki dokument, jeżeli go widział, to tym bardziej polska opinia powinna go zobaczyć”.

O dokumencie rozmawialiśmy z Krzysztofem Wyszkowskim.

Jestem nieufny do takich rewelacji, ale przyznaję, że wielokrotnie zadziwiając rewelacje okazywały się prawdziwe. Więc doświadczenie nauczyło mnie, aby wszystkiemu się przyjrzeć i niczego nie odrzucać. Na początku nie robi to wrażenia dokumentów gwarantowanej prawdziwości, więc przy zachowaniu ostrożności trzeba tę sprawę nadal badać. Jest to jeden z bardzo wielu dokumentów, który potwierdza, że sprawy do tyczące tego, co wydarzyło się w Smoleńsku mają jeszcze wiele tajemnic i czujnie musimy to rozpatrywać – zaznaczył w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Wyszkowski zapytany o to, czy służby Niemiec lub USA mogą mieć wiedzę, co wydarzyło się w Smoleńsku, powiedział:

Wiemy, że o Katyniu wszystko wiedzieli, jaka była prawda, i też to utajniano. Podobnie ze śmiercią generała Sikorskiego, gdzie utajniona została dokumentacja. Najpoważniejsze kwestie dotyczące polityki sowieckiej czy rosyjskiej, gdy w grę wchodzą interesy mocarstw, tam sprawa – z punktu widzenia geopolityki – kraju drugorzędnego jakim jest Polska, schodzi na drugi plan. Jest możliwe, że jesteśmy ofiarą rozgrywek na wyższym szczeblu.

niezalezna.pl
fot. youtube.com

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Krzysztof Wyszkowski o ujawnionym dokumencie BND została wyłączona