■■ Witold Gadowski: „Rozczarował mnie rząd PiS ws. CETA” ■■

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 3 listopada 2016

„Prawdziwa istota amerykańskiej polityki nie zmienia się od lat, jest z gruntu przesiąknięta interesem. Amerykanie mają tam uczucia, gdzie mają interesy” – mówi Witold Gadowski w swoim najnowszym komentarzu tygodnia, poświęconym w dużej mierze polityce zagranicznej i wyborom w USA, a także rewelacjom Juergena Rotha

Na początku swojego wideo felietonu Gadowski nawiązał do podpisania umowy CETA: „Podpisali CETA, zgwałcili biednych Walonów, którzy jako jedyni trochę oponowali i Europa powoli wkracza w sferę wolnego handlu z Kanadą, a później USA. (…) Myślę, że nie będzie to dobre. Rozczarował mnie rząd PiS, który nawet nie pisnął w tej sprawie jakiegoś niezależnego słowa. Co więcej, politycy PiS nie tłumaczą nam, czym będą te umowy. (…) Zobaczymy, co z tego wyniknie – trwajmy w krytycznym oporze, nie traćmy ducha, bo to nic nie jest zaklepane na zawsze” – mówił dziennikarz.

Gadowski sporą część swojego komentarza poświęcił wyborom prezydenckim w Stanach Zjednoczonych.”Szanse ciągle są pół na pół, bo nie wierzę w medialne kłamstwa wschodniego wybrzeża, w prasową i sondażową nagonkę na Trumpa, która ma powiedzieć, że wszystko jest rozstrzygnięte, bo liczą się nastroje elit. (…) Cóż się stanie, jeśli wygra Hillary Clinton? Nic się nie stanie, bo ta pani dowodziła już polityką zagraniczną Stanów i cóż można powiedzieć… Ten ciąg politycznych zdarzeń przypisywany Obamie i kreowany przez amerykański establishment to ciąg porażek, prowokacji i bałkanizowania świata” – ocenił reporter.

Zdaniem dziennikarza nastawienie pani Clinton nie jest przesadnie pozytywne do Polski. „Prawdziwa istota amerykańskiej polityki nie zmienia się od lat, jest z gruntu przesiąknięta interesem. Amerykanie mają tam uczucia, gdzie mają interesy. (…) Jeżeli wygra Clinton, będą się pogłębiały napięcia społeczne wewnątrz Stanów i często nieudana polityka zagraniczna” – tłumaczył Gadowski.

Co w przypadku zwycięstwa Trumpa? „Czy dla Polski będzie lepiej? Nie wiem. Być może będzie to najpotężniejszy wiceprezydent w dziejach USA, a Trump będzie kontrolował „fachowca” – już dziś mówi się o pewnym gubernatorze, zawodowym dyplomacie i polityku. Nie ma się co obawiać, że USA staną się nieprzewidywalne – będą przewidywalne tak jak ich interesy” – podkreślił dziennikarz. W komentarzu pojawiają się również oceny poszczególnych działań rządu, a także rewelacji Juergena Rotha.


wpolityce.pl, youtube.com, stefczyk.info

Możliwość komentowania ■■ Witold Gadowski: „Rozczarował mnie rząd PiS ws. CETA” ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: