■■ Janusz Walentynowicz: „Nadal nie wiemy, gdzie leżą doczesne szczątki mojej mamy” ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Walentynowicz Anna by Maciejewski Kazimierz on 6 listopada 2016

Czy te słowa wstrząsną przeciwnikami ekshumacji ofiar Smoleńska? Powinny

Na Cmentarzu Centralnym „Srebrzysko” w Gdańsku, wybranym na miejsce wiecznego spoczynku przez Annę Walentynowicz, społeczny komitet na rzecz uczczenia jej pamięci po raz kolejny oddał cześć legendzie „Solidarności”.

W uroczystości wziął również udział syn Anny Walentynowicz, który wypowiedział wstrząsające słowa. – Nadal nie wiemy, gdzie leżą doczesne szczątki mojej mamy – stwierdził.

– Wierzymy głęboko w to, że prawda nas wyzwoli, pojedna i ocali, a dzięki sprawiedliwości będziemy mogli uniknąć podobnych tragedii w przyszłości – powiedziała Magdalena Czachor z Trójmiejskiego Społecznego Komitetu na Rzecz Uczczenia Pamięci Anny Walentynowicz.

– Modlimy się również, aby Pan Bóg dał opamiętanie ludziom, którzy swoimi brutalnymi słowami i barbarzyńskim sposobem bycia obrażają uczucia rodzin, obrażają uczucia tych wszystkich, których ta katastrofa dotknęła. Przede wszystkim modlimy się również o uczciwość także intelektualną i zawodową, o męstwo i siłę charakteru osób, którzy dążą do wyjaśnienia tej tragedii – dodała.

Uczestnicy spotkania odczytali listę ofiar tragedii smoleńskiej, a następnie ksiądz Jarosław Edward Piotrowski, proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Gdyni Wielkim Kacku, poprowadził modlitwę.

– Sytuacja naszej rodziny w żaden sposób nie nie uległa zmianie. Nadal nie wiemy, gdzie leżą doczesne szczątki mojej mamy. Pojawiła się iskierka nadziei, że może działania prokuratury dadzą odpowiedź, gdzie moja mama spoczywa – powiedział Janusz Walentynowicz.

– Dziwię się oporowi rodzin, które nie chcą ekshumacji, ale nie mnie ich oceniać. Widocznie mają swoje powody. Wiem, że nie ma innego sposobu, żeby ustalić tożsamość osób, które spoczywają w grobach. Z tego co wiem, żadna z rodzin nie ma stuprocentowej pewności (…) czy w grobach spoczywają ich bliscy – dodał syn Anny Walentynowicz.

Uczestnicy spotkania następnie udali się na grób śp. Anny Walentynowicz, gdzie zapalili symboliczne znicze.

Obejrzyj relację wideo z Gdańska

niezalezna.pl
fot. Edyta Nowicka/niezalezna.pl

Możliwość komentowania ■■ Janusz Walentynowicz: „Nadal nie wiemy, gdzie leżą doczesne szczątki mojej mamy” ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: