■■ Społeczny Trybunał rozliczy komunistycznych zbrodniarzy!

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 8 listopada 2016

Nareszcie!

Reduta Dobrego Imienia i Fundacja Łączka powołują Społeczny Trybunał Narodowy do spraw osądzenia zbrodniarzy komunistycznych.

Już jutro o godz. 14:00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie. Obie organizacje walczą o rozliczenie zbrodni komunistycznych i ukazanie prawdy o polskiej historii.

Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski był wczoraj gościem w Telewizji Republika, gdzie mówił o ideach przyświecających organizacji. Jak stwierdził, wiadomo, że III RP oparła swoje fundamenty na niesprawiedliwym pakcie z komunistami, którzy oddali jedynie część władzy. Jak dodał Świrski, wtedy był czas na protesty, których nie było i tego już odwrócić się nie da.

„Można przywrócić jednak porządek moralny w kwestii nieukaranych zbrodni komunistycznych. Przez 27 lat nie było politycznej woli, aby to zrobić, bo państwo ufundowane było na porozumieniu z komunistami. Chcemy nadać rys moralnego porządku związanego z tą sprawą” – dodawał Świrski w TV Republika.

Jak dodawał prezes Fundacji „Łączka” Tadeusz Płużański, powołanie Społecznego Trybunału Narodowego do osądzenia zbrodniarzy komunistycznych ma za cel uwypuklenie zbrodni komunistycznych i totalitarnego charakteru poprzedniego systemu. Celem jest symboliczne rozliczenie tych, którzy przynosili śmierć i cierpienie Polakom.

„Zaproponujemy, co trzeba zrobić, żeby państwo stało się normalniejsze i żebyśmy po tylu latach mogli powiedzieć, że chcemy rozliczyć ten system i budować państwo nowoczesne i sprawiedliwe, co nie jest możliwe bez próby oceny i rozliczenia zbrodniarzy minionego systemu” – mówił Płużański.

Oficjalne zaprezentowanie Społecznego Trybunału ds. osądzania zbrodniarzy komunistycznych nastąpi na konferencji prasowej w siedzibie PAP.

fronda.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Społeczny Trybunał rozliczy komunistycznych zbrodniarzy! została wyłączona