■■ Święto Niepodległości w całej Polsce

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 10 listopada 2016

11 listopada w całej Polsce obchodzić będziemy Święto Niepodległości

Uroczystości odbywać się będą w większości miast w kraju. Oficjalne państwowe obchody święta z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy na pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie rozpoczną się w piątek o godz. 12.

W stolicy uroczystości rozpoczną się już dzisiaj. Stołeczne obchody z udziałem Jarosława Kaczyńskiego są połączone z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. Jak co miesiąc, o godz. 19 spotkamy się w archikatedrze warszawskiej, aby modlić się za ofiary z 10 kwietnia 2010 r. Po nabożeństwie odbędzie się Marsz Pamięci.

W Narodowe Święto Niepodległości kluby „Gazety Polskiej” spotykają się w Krakowie. Uroczystości organizuje wojewoda małopolski Józef Pilch. Rozpoczną się o godz. 9.30 przy pomniku Żołnierzy Polski Walczącej na ul. Powiśle. Pół godziny później na Wawelu zostanie odprawiona uroczysta msza św., a po niej odbędzie się przemarsz na pl. Jana Matejki z udziałem Wojska Polskiego. Na placu odbędzie się uroczystość nadania odznaczeń państwowych. O godz. 16.30 na Wawelu rozpoczną się uroczystości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Po mszy św. o godz. 18.30 w budynku Polskiego Towarzystwa Sportowego „Sokół”, przy ul. Piłsudskiego 27 odbędzie się spotkanie, podczas którego głos zabierze prezes PiS-u i Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Codziennej”.

W tym czasie w Warszawie organizowanych jest kilkanaście różnych manifestacji i marszów. Największy Marsz Niepodległości ruszy w piątek o godz. 14 z Ronda Dmowskiego w samym centrum stolicy. Uczestnicy przejdą na drugą stronę Wisły na błonia Stadionu Narodowego.

Jacek Liziniewicz • Gazeta Polska Codziennie
niezalezna.pl, fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Święto Niepodległości w całej Polsce została wyłączona