✈■ Obietnica Trumpa dot. wraku TU-154

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 15 listopada 2016

Czy nowy prezydent USA pomoże odzyskać wrak tupolewa? „Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskiemu rządowi w tej sprawie”

Dużo słyszałem o tym, że Polacy mają problem z odzyskaniem wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskiemu rządowi w tej sprawie — cytuje Donalda Trumpa „Gazeta Polska Codziennie”.

Ta ważna obietnica ówczesnego kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych miała paść podczas przedwyborczego spotkania z Polonią Amerykańską w Chicago. Donald Trump chwalił wtedy Polskę i Polaków. Zapewniał również, że po wygranych wyborach jego administracja będzie naszym przyjacielem. Nigdy Was nie zawiodę! — powiedział.

Trump w sprawie tupolewa wypowiedział się również w rozmowie z dziennikarzami TVP Polonia.

Jako prezydent bez wątpienia zabiorę głos w tej sprawie. Dużo słyszałem o tym, że z jakichś przyczyn polskiemu rządowi do tej pory nie udało się sprowadzić do kraju wraku samolotu. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskim władzom — powiedział Trump.

Miejmy nadzieję, że to nie są tylko puste deklaracje na potrzeby kampanii wyborczej i prezydent-elekt rzeczywiście przysłuży się w odzyskaniu przez Polskę wraku prezydenckiego samolotu.

”Gazeta Polska Codziennie”, wpolityce.pl
fot. Gage Skidmore/CC/Wikimedia commons/KBWLLP

Reklama

Możliwość komentowania ✈■ Obietnica Trumpa dot. wraku TU-154 została wyłączona

%d blogerów lubi to: