■■ Leszek Żebrowski: „Żydzi w czasie okupacji zabili więcej Polaków niż Niemców”

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 17 listopada 2016

Leszek Żebrowski, historyk, publicysta, wybitny znawca tematyki NSZ i podziemia antykomunistycznego, podczas spotkania w ramach Targów Książki Historycznej, odniósł się do ostatnich oszczerstw w stosunku do Polaków ze strony niejakiego Grossa, który w wywiadzie dla niemieckiej gazety powiedział, że Polacy podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców.

Leszek Żebrowski replikował:

Myślę, że ciekawsze byłoby odwrócenie tej sytuacji, gdyby ktoś napisał – ale nie na podstawie tego, że mu się wydaje, tylko zbadał, pokazał wiele przykładów – że podczas okupacji Żydzie zabili więcej Polaków niż Niemców. I tego można bronić.

Dodał także, iż jest to jedynie fragment „pisania historii na nowo” i możemy spodziewać się kolejnych „rewelacji”, których efektem jest przypisywanie polskiemu narodowi nieswoich win.

W wystąpieniu polecamy także fragmenty poświęcone religii Holocaustu. Liczba żydowskich ofiar Holocaustu jest szacowana na prawie 6 milionów. Ta liczba obowiązuje, w wielu krajach podważanie tej liczby jest zagrożone sankcjami prawnymi. – zaznaczył historyk.

– Każdy kto to zignoruje jest nie tylko antysemitą, ale i przestępcą. Więc jakie mogą być badania, jeśli z góry zakreślone takimi narzuconymi ograniczeniami?


youtube, nacjonalista.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Leszek Żebrowski: „Żydzi w czasie okupacji zabili więcej Polaków niż Niemców” została wyłączona