■■ Krzysztof Wyszkowski: ludzie, którzy nas niszczyli, zniewalali Polskę, powinni to odcierpieć

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne, ■ wywiady, Wyszkowski Krzysztof by Maciejewski Kazimierz on 25 listopada 2016

Ci wszyscy ludzie, którzy nas niszczyli, zniewalali Polskę, powinni to odcierpieć – powiedział w „Minęła dwudziesta” Krzysztof Wyszkowski, działacz opozycji w PRL, komentując projekt obniżający emerytury esbekom.

Propozycja rządu Szydło, po 20 latach od weryfikacji, jest spóźnioną i nosi w sobie ślady odwetu i nienawiści – ocenił Jan Rulewski, senator PO.

Rząd przyjął w czwartek projekt obniżający renty i emerytury ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy PRL.

Ci wszyscy ludzie, którzy nas niszczyli, zniewalali Polskę, szczególnie przez ostatni okres, doprowadzili Polskę do takiego regresu, takiego upadku, że staliśmy się jednym z najbiedniejszych państw Europy, powinni to odcierpieć mówił działacz opozycji w PRL Krzysztof Wyszkowski.

Według Jana Rulewskiego, senatora PO, propozycja rządu Beaty Szydło, po 20 latach od weryfikacji, jest spóźniona. I nosi w sobie ślady odwetu i nienawiści. Służba bezpieczeństwa została zweryfikowana. Części funkcjonariuszy przebaczono, innych przepuszczono, a inni uciekli – przekonywał.

Jaka nienawiść? Kto nienawidzi? – pytał Wyszkowski.

Funkcjonariusz, który groził, że moja 8-letnia córka będzie zgwałcona, jeśli nie wycofam się z działalności, nigdy nie był represjonowany, nie podałem go do sądu, nie żądałem żadnej kary dla niego. Ale dlaczego on ma przywileje? To nie jest nienawiść. To wymierzenie sprawiedliwości – przekonywał Wyszkowski. Podkreślił, że jego przyjaciele ze związków nadal umierają w nędzy.

Ale jeśli III RP dała im przepustkę do normalnego życia, to nie możemy teraz do tych spraw wracać, odwracać ich życia – mówił Rulewski i podkreślił, że szczególnie jest przeciwnikiem karania wdów i dzieci.

PAP, wpolityce.pl
fot. dzieje.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Krzysztof Wyszkowski: ludzie, którzy nas niszczyli, zniewalali Polskę, powinni to odcierpieć została wyłączona

%d blogerów lubi to: