■■ Tajny współpracownik bezpieki mecenasem Żołnierzy Wyklętych?

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 25 listopada 2016

Bogdan Skiba, zaangażowany w ekshumacje Żołnierzy Wyklętych, organizację uroczystości ku czci Niezłomnych i inicjatyw patriotycznych, w latach 80. obracał się w kręgach Solidarności. Problem w tym, że zgodnie z obszernymi materiałami odnalezionymi przez nas w IPN, Skiba został w 1982r. pozyskany przez Służbę Bezpieczeństwa jako tajny współpracownik organów bezpieczeństwa, figurujący pod pseudonimem „Bogdan”.

Od 1985 aż do 1988 r. dobrowolnie pełnił dla bezpieki funkcję „konsultanta” pod pseudonimem „Antymon”. Podpisał dwa zobowiązania. Jego grze momentami z niedowierzaniem przyglądała się nie tylko Solidarność, ale także resort bezpieczeństwa. Dzisiaj Skiba, potentat na rynku hodowli strusi, ramię w ramię z Leszkiem Żebrowskim i autorytetami opisującymi historie katów i ofiar terroru komunistycznego składa kwiaty i zapala znicze.

Nawrócenie czy kontynuacja misji z lat 80.? Sam Skiba, pytany przez nas o swoją aktywność w PRL-u i opisaną w aktach współpracę z SB nie odebrał od nas kilku telefonów, nie odpisał na esemesa i nie zareagował na pytania przesłane mailem. Czekamy wobec tego nadal na odpowiedzi.

cały tekst Roberta Wyrostkiewicza w najnowszym wydaniu tygodnika Warszawska Gazeta!

warszawskagazeta.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Tajny współpracownik bezpieki mecenasem Żołnierzy Wyklętych? została wyłączona

%d blogerów lubi to: