■■ Wałęsa nie chce poddać się badaniom

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Wyszkowski Krzysztof by Maciejewski Kazimierz on 25 listopada 2016

Były prezydent Lech Wałęsa, oskarżany o współpracę z prlowską bezpieką jako TW „Bolek”, nie chce poddać się badaniom. Jak poinformował portal Onet.pl, Wałęsa odmówił przekazania próbek swojego pisma grafologom z IPN.

Według Krzysztofa Wyszkowskiego, legendy gdańskiej „Solidarności”, wskazuje to na fałszywą postawę Wałęsy.

„Śledztwo toczy się z jego zawiadomienia. To on zawiadomił prokuraturę o tym, że dokumenty, czyli tzw. teczkę Bolka, Służba Bezpieczeństwa sfałszowała. Przecież całość tej operacji pochodzi z zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa komunistycznego przez Służbę Bezpieczeństwa, która fałszowała materiały pisane – według Wałęsy – przez niego” – powiedział Wyszkowski w rozmowie z „Radiem Maryja”.

„Jeżeli więc teraz on zgłasza się jako pokrzywdzony do prokuratury i domaga się znalezienia sprawców i ukarania ich, a następnie odmawia próby własnego pisma, to jest to po prostu cyrk. To jest przecież nieprawdopodobne” – dodał Wyszkowski.

Cóż, nie sposób nie zgodzić się z Krzysztofem Wyszkowskim. To naprawdę smutne patrzeć, jak zachowuje się dziś były polski prezydent. Jeżeli pobłądził – powinien się do tego przyznać. W przeciwnym wypadku, miotając jedynie oskarżeniami i wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu dowodząc z pomocą przyjaznych mediów własnej niewinności, zgubi całkowicie własną legendę, co w dłuższej perspektywie zaszkodzi nie tylko jemu, ale i także całej Polsce, za granicą często kojarzonej z jego nazwiskiem.

radiomaryja.pl, fronda.pl
fot. IPN

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Wałęsa nie chce poddać się badaniom została wyłączona

%d blogerów lubi to: