■■ JAK PiS PRZYWRACA DEMOKRACJĘ ! ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 29 listopada 2016

Odebranie skandalicznych przywilejów emerytalnych esbekom to właśnie przywracanie demokracji, bo nie może tak być, aby jakaś „wyjątkowa kasta” ludzi stała ponad narodem mając nieograniczony dostęp do publicznej kasy, podczas gdy szarym obywatelom rzuca się ochłapy.

A tak było dotąd, bo w r.2009 nie dokończono tej „dezubekizacji”- gdyż rządziła wtedy Platforma, twór służb specjalnych jak wyznał Gromosław Czempiński. Pozostało więc jeszcze ponad 32 tysiące byłych funkcjonariuszy bezpieki i innych służb, których w r.2017 dotknie przewidziana ustawą obniżka „złotych emerytur” (najwyższe sięgały kilkunastu tysięcy zł!), a zrobić to należy, by wreszcie ustanowić państwo prawa i zaspokoić sprawiedliwość społeczną. Minister Błaszczak powiedział też, że nie ma zgody na to, by owi funkcjonariusze aparatu opresji otrzymywali tak wysokie emerytury, gdyż kiedyś dławili wolność i niepodległość naszego kraju. Pan minister wypowiedział się i tak bardzo oględnie, bo wszyscy wiemy, że wśród beneficjentów tych zbójeckich apanaży są i mordercy (nie tylko księdza Jerzego Popiełuszki), spece od tortur i od wybijania zębów, a nie tylko donosiciele i gryzipiórki czy „sądowi mordercy” jak Stefan Michnik. A potencjalnie są pewnie i nieznani sprawcy, ci którzy już w III RP działali pod płaszczykiem „seryjnego samobójcy” – bo gdzieżby szukano wykonawców jak nie w szeregach byłych esbeków ?

I ta „wyjątkowa kasta” przez 27 lat tzw. IIIRP otrzymywała fantastycznie wysokie pensje, gdy przeciętny obywatel czy osoby represjonowane w PRL-u wiązały koniec z końcem. Tak, po r.1989 ustanowiono III RP RP-SB, a nie III RP! Najwyższy czas to naprawić, niech sobie byli esbecy apelują nawet do Strassburga, to znowu świat się dowie jaką to kastową „demokrację” mieliśmy po r.1989. A w r.2013 Europejski Trybunał odrzucił skargi esbeków jako bezpodstawne, bo nawet po obniżkach nie doznali oni utraty środków do życia. Natomiast społeczeństwo zyska na tym aż 135 milionów złotych, bo tyle zaoszczędzi po tych obniżkach skarb państwa – i te sumy mogą pójść na wyższe cele niż na faszerowanie i tak wypasionych strażników byłej tyranii, w tym wielu przestępców.

Koniec z IIIRP-SB! W kraju demokratycznym emerytury oblicza się wg. kryterium równości obywateli, a nie wg. kryminalnych zasług dla minionego systemu PRL-u, który w dodatku był republiką sowiecką! A zatem emerytura dla esbeka nie jest świętością jak powierzchownie uważa pewien „konserwatysta”.

Wypowiedzi Tadeusza Płużańskiego na temat obniżek tych emerytur (wPolityce.pl) godne są szczególnej uwagi. Jego zdaniem jest to oczywiste przywracanie elementarnej sprawiedliwości społecznej, bo przez lata finansowaliśmy zdeklarowanych wrogów państwa polskiego ( i Polski!), ale praworządne państwo powinno iść dalej i nazwać oraz osądzić sprawców zbrodni… Wreszcie pan Plużański sugeruje, by sumy odebrane esbekom przekazać też osobom poszkodowanym przez reżim PRL-u… Niewątpliwie domaga się tego poczucie sprawiedliwości, bo zbyt długo w owej III RP (nazywanej w dodatku – o, ironio! – „państwem prawa”!) faworyzowano katów, a poniżano ofiary. Rzecz to niesłychana, w trzecim tysiącleciu i w 27 lat po rzekomym upadku komunizmu to byli oprawcy nadal byli beneficjentami III RP i to podwójnie, bo nie dość że wymknęli się Temidzie, to jeszcze wypłacano im sowite emerytury za gnębienie i mordowanie rodaków! To się nie mieści w głowie…

I dopiero rząd PiS-u, rząd Dobrej Zmiany przywraca nam demokrację oraz sensowne kryterium społecznej sprawiedliwości. A krótkowzroczni unijni komisarze tak bardzo się martwili, że PiS … łamie demokrację i konstytucję! Zabawne, prawda ?

Marek Baterowicz • naszeblogi.pl
fot. atenznowuohistorii.files.wordpress.com

Reklama

Możliwość komentowania ■■ JAK PiS PRZYWRACA DEMOKRACJĘ ! ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: