■■ Antoni Macierewicz: „Ludzie chcą bronić Ojczyzny, Polacy chcą mieć w rękach karabin ■

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 2 grudnia 2016

Chcą mieć świadomość, że będą skutecznie walczyć z ew. wrogiem”.

Wojska Obrony Terytorialnej startują, rozpoczynają swoje organizacyjne życie. Na ścianie wschodniej powstaną 3 brygady. Niektóre już wizytowałem. (…) Jest ponad 10 tys. ochotników, którzy walą drzwiami i oknami. Ludzie chcą bronić Ojczyzny, Polacy chą mieć w rękach karabin. Chcą mieć świadomość, że będą skutecznie walczyć z ewentualnym wrogiem. To wspaniały objaw wielkiej fali patriotyzmu, która przemienia nasz kraj i przemienia także polskie wojsko — mówił w swoim felietonie dla Telewizji Trwam („Głos Polski”) minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Czekamy już tylko na podpis pana prezydenta. Nie mam wątpliwości, że ta decyzja będzie natychmiast sygnowana, a te wojska zmienią armię, tak jak zmieniały ją nowe nominacje — podkreślił szef MON.

Żyjemy w świecie, w którym jest niezbędne, by dla własnej niepodległości, dla bezpieczeństwa Polski mieć jak najsilniejszą, jak najsprawniejszą i jak najbardziej patriotycznie oddana narodowi armię — zaznaczył Macierewicz.

Minister odniósł się również do polityki zagranicznej Kremla.

To państwo, które myśli w kategoriach imperialistycznych, dla których jesteśmy przeszkodą do ekspansji. Tak, Polska będzie państwem niepodległym. Polska będzie państwem suwerennym. Wojsko Polskie nie dopuści, by ktokolwiek myślał w kategoriach zaboru i niszczenia pokoju — powiedział szef MON.

Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo państwa i narodu polskiego — podkreślił Antoni Macierewicz.


Telewizja TRWAM, wpolityce.pl
fot. YouTube

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Antoni Macierewicz: „Ludzie chcą bronić Ojczyzny, Polacy chcą mieć w rękach karabin ■ została wyłączona