​■■ Woj. pomorskie, czyli bantustan w IV RP

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 4 grudnia 2016

Co prawda określenie bantustan odnosi się do wydzielonego obszaru murzyńskiego w dawnej RPA, ale coś na ten kształt panuje w woj. pomorskim.

To tu rządzi prawie dwie dekady kacyk Adamowicz który nie umie liczyć do siedmiu i zliczyć swoich nieruchomości, ale za to potrafi założyć kilkanaście kont bankowych. Wiadomo jest, że każdy kacyk lubi tradycje w związku z czym Stoczni Gdańskiej postanowił przywrócić nazwę im Lenina, a w myśl zasady panu bogu świeczkę a diabłu ogarek ostatnio jedno z rond nazwał im. Wolnego Miasta Gdańsk.

Jak każdy kacyk bantustanu czuje się panem i władcą, ma kaprys zorganizowania rocznicy TK to ją robi, mówi o ściągnięciu emigrantów itd. Innym kacykiem trochę mniejszym jest prezydent Sopotu zwany szeryfem. Gdynia pod przewodnictwem prezydenta Szczurka działa na zasadzie wolnego miasta, ale nie jest wolna od patologii Gdańska i Gdyni tylko w mniejszym zakresie.

Co jest cechą charakterystyczną bantustanu, ano to, że niezależnie kto rządzi pewnej grupie osób jest zawsze dobrze. Obecnie w Polsce rządzi PiS w samorządzie PO, ale koledzy z PiS, którzy obecnie kierują instytucjami i firmami podległymi instytucjom rządowym, nie specjalnie robią krzywdę kolegom z PO czy sympatykom KOD.

Słyszałem, że pewien prezes z bardzo dużej firmy państwowej, wręcz zakazał zwalniania tych z PO, bo jak argumentował (wiecie sytuacja się zmieni) to my też będziemy chronieni.

W zasadzie duża część osób decyzyjnych żyją w dobrej komitywie z tymi z PO, spotykają się, wspierają chociaż nieoficjalnie i dlatego w ostatnich sondażach we wszystkich województwach PiS ma największe poparcie, oprócz woj. pomorskiego, gdzie czasami trudno się zorientować kto jest kim i dlatego PO prowadzi w sondażach w województwie kacyków.

Reasumując woj. pomorskie to takie województwo, w którym prokuratorzy nie wiedzą co robili wczoraj (komisja Amber Gold) , Adamowicz nie pamięta ile miał mieszkań, a Bolek nie pamięta przez który mur przeskoczył.

Andy51 • naszeblogi.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ​■■ Woj. pomorskie, czyli bantustan w IV RP została wyłączona