★☭ „Czerwony bandytyzm podnosi łeb”

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 10 grudnia 2016

„Takimi przypadkami – nawoływania do zbrodni – musi się szybko zająć prokurator. Wolna, niepodległa Rzeczpospolita musi dać odpór komunie” – pisze w „Super Expressie” Tadeusz Płużański, komentując wpis byłego milicjanta, sympatyka KOD.

„W Warszawie na demonstracji czy marszu będziemy szli spod KC PZPR pod obecną siedzibę PiS. W ten sposób chcemy symbolicznie spiąć dwa 13 grudnie: 1981 r. z 2016 r.” – cytuje Płużański Mateusza Kijowskiego, lidera KOD.

Publicysta słusznie zwraca uwagę: „Tylko co tu spinać? Okupację sowiecką z wolną Polską? Dyktaturę z demokracją? Jaruzelskiego z Kaczyńskim? Czy prezes PiS walczył z Żołnierzami Wyklętymi i dostał za to Krzyż Walecznych? Czy donosił na kolegów jako kapuś zbrodniczej Informacji Wojskowej TW „Wolski”? Czy pacyfikował śląskie kopalnie Wujek i Manifest Lipcowy?”

I przypomina bulwersujące słowa lidera KOD: „Ale dla Kijowskiego to nie były pacyfikacje z ofiarami śmiertelnymi, tylko zamieszki.

Płużański podkreśla, że choć Kijowski jednak dostrzega różnice między PRL a współczesną Polską i widzi, że nie ma dziś wojsk na ulicach, to jednak „sprawa jest poważna”.

„To nie tylko obrona stanu wojennego i esbeckich przywilejów przez niejakiego Mazgułę” – pisze.

Płużański cytuje internetowy wpis jednego sympatyków KOD, w którym padają słowa o zachowanej broni wśród byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. „Może być wkrótce gorąco. Obym się mylił, ale ktoś z nas w końcu pęknie” – czytamy.

Płużański stwierdza dobitnie: „Czerwony bandytyzm podnosi łeb”. I przypomina w tym momencie skandaliczne wypowiedzi działaczy Komunistycznej Młodzieży Polskiej i proputinowskiej partii Zmiana, wychwalających morderstwa Stalina, a także proponujących nową dyscyplinę olimpijską: „strzelanie w tył głowy na czas, w rowie katyńskim”.

„Takimi przypadkami – nawoływania do zbrodni – musi się szybko zająć prokurator. Wolna, niepodległa Rzeczpospolita musi dać odpór komunie” – stwierdza Płużański, by – jak wyraża nadzieję – milicja ponownie nie użyła broni.

Se.pl, stefczyk.info
fot. facebook

Reklamy

Możliwość komentowania ★☭ „Czerwony bandytyzm podnosi łeb” została wyłączona