■■ Nowe fakty w sprawie Józefa Piniora!

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 16 grudnia 2016

„Magazyn śledczy” ujawnia: Jego biuro senatorskie było płatnym biurem lobbystycznym

Pojawiają się nowe informacje w sprawie byłego senatora Józefa Piniora. Jak wynika z materiałów przedstawionych w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w TVP biuro senatorskie polityka było płatnym biurem lobbystycznym!

Światło zostało rzucone na dwie sprawy, w które zaangażowany był Józef Pinior. Choć kluczową postacią w nich był jego asystent Jarosław W., to jednak były senator wiedział wszystko co i za ile załatwia.

Pinior i jego asystent, jak wynika z ustaleń dziennikarzy „Magazynu śledczego”, mieli powoływać się na wpływy w ministerstwie infrastruktury i Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej przy załatwieniu zgody na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych. Działali w imieniu biznesmena Tomasza G., który starał się o pozwolenie na budowę centrum handlowego w Jeleniej Górze. W sumie przedsiębiorca mógł przelać na konto Józefa Piniora co najmniej 40 tys zł.

Jak podał również „Magazyn śledczy”, materiały prokuratury nie opierają się jedynie na podsłuchanych rozmowach i wyciągach z kont polityka i jego asystenta. Pinior podczas śledztwa mówił, że były to pożyczki, lecz nie wykazano ich ani w oświadczeniu majątkowym, ani w urzędzie skarbowym, choć miał obowiązek je zgłosić.

Dodatkowo z nagrań CBA wynika, że były senator był świadomy źródła, z którego pochodziły pieniądze i wręcz się ich domagał. Wychodzi również na jaw fakt, że o całej sprawie wiedziały służby, które prześwietlały Piniora, a także ówczesna premier Ewa Kopacz. Z tego też powodu miała blokować Piniorowi miejsce na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej.

Druga sprawa, w którą zaangażowany było Pinior, dotyczyła przedłużenia koncesji dla kopalni, funkcjonującej częściowo na terenie uzdrowiska w okolicach Lądka Zdroju. Nazwisko byłego senatora pojawia się w momencie, gdy dwaj biznesmeni ze spółki zajmującej się wydobyciem kruszywa zgłosili się do niego, który sprawy przybrały dla nich niekorzystny obrót.

tvp.info.pl, wpolityce.pl
fot. YouTube/Wyższe Szkoły Bankowe

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Nowe fakty w sprawie Józefa Piniora! została wyłączona