■■ Planowali Nocną Zmianę 2 ■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 17 grudnia 2016

Nie tym razem! Esbecja przegrała

Blokada mównicy, protest pod Sejmem i paraliż prac legislacyjnych to nie była spontaniczna akcja opozycji. Wszystko wskazuje na to, że to zaplanowana wcześniej operacja, która w efekcie miała doprowadzić do podobnej sytuacji, jak ta z 1992 roku. Już w piątek rano słowa polityka PSL mogły dać do myślenia. – Co będzie? Pan zobaczy, co będzie. Znowu będzie wielka hucpa, walka, buczenie, krzyczenie i wyzywanie się – powiedział w TVP Info Eugeniusz Kłopotek.

Za pretekst do protestów, politycy opozycji uznali planowane zmiany działalności dziennikarzy w Sejmie. Kancelaria m.in. chce, aby dostęp do głównego sejmowego holu miało tylko do dwóch dziennikarzy z jednej redakcji.

Po zakłócaniu obrad poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba został wykluczony z posiedzenia. Politycy opozycji twierdzą, że to był powód demonstracji. Jednak wykluczony poseł, jak i większość polityków PO i .N miało już wcześniej przygotowane kartki z napisem: Wolne Media. Z nimi weszli na mównicę, aby zablokować obrady.

Gdy Marszałek Marek Kuchciński zarządził przerwę w obradach, w mediach społecznościowych odezwał się Mateusz Kijowski. Trzeba wesprzeć posłów opozycji. O 20:00 pod Sejmem – napisał lider KOD na Twitterze.

Zupełnie przypadkiem przed Sejmem, kiedy zbierali się zwolennicy KOD, pojawiła się scena i nagłośnienie…

Kiedy się wydawało, że posłowie nie przegłosują w piątek budżetu i ustawy dezubekizacyjnej marszałek Sejmu wznowił posiedzenie ale w Sali Kolumnowej. Bez udziału opozycji, z dwoma posłami od Kukiz’15, Sejm przegłosował ustawę zmniejszającą emerytury byłym funkcjonariuszom komunistycznego aparatu bezpieczeństwa.

W całej operacji duża rolę spełniły media, które tak jak w 1992 roku podsycały nastroję i poczucie niepewności. W TVN24 Katarzyna Kolenda-Zaleska straszyła, że ludzie przed Sejmem „mogą nie wytrzymać”.

Eugeniusz Kłopotek tak jakby wiedział o tym co ma się wydarzyć. – Cóż z tego, że my się podzielimy opłatkiem, a z chwilę… Co będzie? Pan zobaczy, co będzie. Znowu będzie wielka hucpa, walka, buczenie, krzyczenie i wyzywanie się. Obawiam się, że jeszcze w tej kadencji Sejmu może dojść do rękoczynów – powiedział w piątek rano w TVP Info.

niezalezna.pl
fot. facebook

Ubecy z KODorastami są świetnie przygotowani do gier operacyjnych, na filmie widać gdzieś 2 min 42 sekunda jak jakiś KODomita [*] rzucił racę na ulicę a za parę chwil na jezdni kładzie się prowokator, który udaje poszkodowanego, niestety cała ta mistyfikacja legła w gruzach bo na ich nieszczęście nagrała to kamera WSI24.

[*] Wojciech Diduszko – to on miał udawać nieprzytomnego podczas piątkowych manifestacji przed Sejmem. Jak dowiedziała się TVP Info, mężczyzna prywatnie jest mężem dziennikarki i animatorki kultury związanej z „Krytyką Polityczną”. Platforma Obywatelska opublikowała spot, w którym widać leżącego mężczyznę podczas piątkowych manifestacji wokół Sejmu. Scena jest tak zmontowana, aby pokazać jak brutalna władza rządzi teraz Polską. Wygląda na nieprzytomnego. Jednak kilka wcześniejszych klatek wycięto. Dopiero tam widać jak mężczyzna kładzie się na ulicy. Po chwili wstaje jak gdyby nigdy nic i gdzieś telefonuje.

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Planowali Nocną Zmianę 2 ■ została wyłączona