■■ Pakistańczyk wjechał w tłum ludzi

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 20 grudnia 2016

Przybył do Niemiec jako uchodźca

Za zamachem w Berlinie stoi Pakistańczyk, który przybył do Niemiec w lutym tego roku jako uchodźca – informuje dziennik „Die Welt”. Z kolei według „Washington Times” do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Według najnowszych informacji, ciężarówka wjechała w tłum ludzi z prędkością około 64km/h, nie wykazywała żadnych oznak hamowania.

Niemiecki dziennik „Die Welt” podaje, że sprawca ataku w Berlinie jest narodowości pakistańskiej, przybył do Niemiec w lutym jako uchodźca. Wcześniej dziennik mówił o Czeczenie. Polski kierowca najprawdopodobniej został zastrzelony przez terrorystę.

Rzecznik niemieckiej policji Thomas Neuendorf nie potwierdził w nocy z poniedziałku na wtorek informacji podanych przez niemieckie media, że martwym pasażerem ciężarówki, która wjechała w tłum w Berlinie, jest Polak.

– Dotychczas wiemy, że jedną z osób, które zginęły, jest pasażer ciężarówki. Kierowca uciekł. Osoba podejrzana została zatrzymana w pobliżu, znajduje się obecnie na komendzie i jest przesłuchiwana. Jako policja nie podajemy obecnie żadnych informacji – powiedział.

Spotkanie z dziennikarzami w tej sprawie odbędzie się w południe – poinformował zastępca rzecznika berlińskiego rządu Bernhard Schodrowaki.

Burmistrz Berlina Michael Mueller i szef resortu spraw wewnętrznych Andreas Geisel poinformują jutro o szczegółach zamachu, w którym w Berlinie zginęło co najmniej 9 osób. Policja i straż pożarna zapowiedziały, że do tego czasu nie będą się wypowiadać.

Berlińska policja podała numer telefonu, pod którym udzielane są informacje dotyczące sytuacji na miejscu zdarzenia: +49 30-54023111 Z numeru korzystać mogą osoby, które obawiają się o los swoich bliskich.

TVP INFO, Die Welt, Twitter, Parezja.pl
fot. twitter

… też się śmieją

Bronisław Komorowski stoi z Donaldem Tuskiem na Okęciu w oczekiwaniu na przylot samolotu z Moskwy z kolejnymi trumnami ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Na zdjęciu obaj „mężowie stanu” rozmawiają rozbawieni od ucha do ucha.


[ link ]

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Pakistańczyk wjechał w tłum ludzi została wyłączona

%d blogerów lubi to: