■■ Zemsta bezpieki

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 21 grudnia 2016

Od mobilizacji prawej strony zależeć będzie, czy im się nie uda.

Przez 27 lat wszyscy mówili, że to niesprawiedliwe, iż esbecy mają nawet po kilkanaście tysięcy emerytury, podczas gdy ich ofiary żyją w biedzie.

Wszyscy mówili, ale – przez 27 lat! – nikt nic w tej sprawie skutecznie nie zrobił. Istniało bowiem piekielnie silne lobby, które blokowało, paraliżowało, rozmywało takie projekty. To samo lobby, z powodu którego przez ćwierć wieku nie potrafiliśmy zbudować gazoportu i pozostawaliśmy zależni od rosyjskiego gazu.

To ono sprawiało, że przez lata nie było lustracji ani nawet jawnych oświadczeń majątkowych posłów. Ono też spowodowało, że wojskową bezpiekę rozwiązaliśmy dopiero w 2006 r., a święto Żołnierzy Wyklętych po raz pierwszy obchodziliśmy w 2011 r.

Nie mam cienia wątpliwości, że wydarzenia w Sejmie to jego reakcja na obniżenie ubeckich emerytur.

To demonstracja: może nie kontrolujemy już całego przekazu medialnego, nie możemy po dawnemu przestawiać wajchy, ale nadal jesteśmy na tyle silni, by destabilizować państwo, organizować prowokacje, a może i obalić rząd. Pod pierwszym lepszym pretekstem, np. zmian w jakimś nic nieznaczącym sejmowym regulaminie.

Od mobilizacji prawej strony zależeć będzie, czy im się nie uda.


niezalezna.pl
fot. tvp.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Zemsta bezpieki została wyłączona