■■ Jak to jest z tym „odbieraniem emerytur” esbekom?

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 23 grudnia 2016

Jesteśmy w ostatnim czasie świadkami wielkiej manipulacji polegającej na przekonywaniu opinii publicznej, że władza „odbierze esbekom emerytury”. Co dziwne to kłamstwo pada także na antenie telewizji publicznej.

Posługiwała się nim w ostatnią sobotę Katarzyna Matuszewska, która w TVP Info wspólnie z Maciejem Pawlickim prowadzi program „Studio Polska”. Tymczasem nie ma mowy o żadnym odbieraniu emerytur, a jedynie o pozbawieniu byłych funkcjonariuszy komunistycznego reżimu przywilejów, czyli swoistej premii, jaką otrzymują z służbę w aparacie represji PRL.

Dzisiaj mamy do czynienia z taką kuriozalną sytuacją, że nawet sprzątaczka czy pielęgniarka zatrudniona w tak zwanych organach ma większe świadczenie emerytalne od sprzątaczki pracującej w szkole podstawowej czy pielęgniarki zatrudnionej w zwykłym szpitalu powiatowym.

Praca w resorcie i to obojętnie, na jakim odcinku skutkowała wyższą emeryturą. Likwidacja tych chorych przywilejów jest działaniem sprawiedliwym, a ich istnienie przez ponad ćwierćwiecze jest hańbą wszystkich rządzących Polską po 1989 roku.

Przez te wszystkie lata zwykli uczciwie ludzie byli dyskryminowani, a utrwalacze poprzedniego systemu nagradzani.

warszawskagazeta.pl
fot: pixabay.com

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Jak to jest z tym „odbieraniem emerytur” esbekom? została wyłączona