■■ Świąteczne życzenia premiera Jarosława Kaczyńskiego ■

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 24 grudnia 2016

„Byśmy wszyscy nadal mogli iść drogą zmian”

PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI, prezes Prawa i Sprawiedliwości:

Życzę czytelnikom portalu wPolityce.pl i wszystkim rodakom by w czasie tych pięknych polskich Świąt Bożego Narodzenia mogli zajmować się swoimi sprawami, a nie polityką, co niektórzy próbują wymusić. Ta polityka w tej niedobrej formie zaproponowanej przez część naszych oponentów zupełnie niepotrzebnie wtargnęła w grudniu do naszego życia. Ale ten plan rozhuśtania Polski nie udał się.

A na nowy rok życzę wszystkim by Polska mogła iść dalej tą drogą, którą została zapoczątkowana przy końcu roku 2015 i żeby to przynosiło satysfakcję materialną, ale i moralną coraz szerszym środowiskom. Bo to jest dobra dla Polski i Polaków droga. Kilkadziesiąt miliardów złotych dzięki zmianie polityki już trafiło do polskich rodzin i to jest bardzo poważna suma, odczuwalna w wielu domach. Wróciła uczciwość jako zasada organizacji życia publicznego. Wróciła prawdziwa troska o dobro wspólne.

Ale też nie można zapominać, że ten kierunek niesie wielkiej części społeczeństwa także satysfakcję moralną. Wraca szacunek do tradycji narodowej, historii, kultury ojczystej, Kościoła. Państwo polskie zaczyna poważnie wspierać to, co w polskiej kulturze najcenniejsze, najbardziej wartościowe.

Wiem, bo często to słyszę, że dla wielu wspaniałych ludzi to, co zaczynamy wdrażać, to spełnienie tych marzeń z którymi wkraczali w czas po upadku komunizmu. W tym właśnie kierunku miała pracować wolna i niepodległa Polska. Były dotychczas krótkie okresy, kiedy sprawy zaczynały iść w takim kierunku, w tym nasze rządy w latach 2005-2007, choć mieliśmy wtedy na karku Samoobronę i LPR. Wiele w tej mierze, choćby jeśli chodzi o politykę historyczną, przyniosły działania mojego brata, śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Skutki jego decyzji i pracy widzimy każdego dnia choćby w postrzeganiu historii przez młodzież. Teraz na tym fundamencie możemy ruszyć dalej. Co najważniejsze, obecna zmiana, jak wszystko wskazuje, będzie trwała i zasadnicza.

Przed Polską pod rządami ludzi uczciwych, zaangażowanych, ciężko pracujących dla kraju rysują są naprawdę dobre perspektywy.

Każdemu z czytelników portalu wPolityce.pl i wszystkim rodakom życzę też by był to dla niego osobiście dobry, szczęśliwy rok, udany w rodzinie, w pracy, by każdy miał to, o czym marzy. Oczywiście w ramach dziesięciu przykazań.

wpolityce.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Świąteczne życzenia premiera Jarosława Kaczyńskiego ■ została wyłączona