■■ Gangsterzy stracą majątki

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 29 grudnia 2016

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało ustawę, która pozwoli zabierać bandytom nielegalnie zdobyte miliony

„Niektórzy przestępcy nie ukrywają, że pobyt w więzieniu jest wkalkulowany w ryzyko zawodowe. Godzą się z odsiadką, bo po wyjściu na wolność mogą korzystać z ukrytego majątku. To się już wkrótce zmieni. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało ustawę o konfiskacie rozszerzonej, która pozwoli zabierać bandytom nielegalnie zdobyte miliony” – informuje dzisiejsza „Gazeta Polska Codziennie”.

Problem znany jest od dawna – przestępcy dokonujący oszustw, napadów, wyłudzeń i wszelkich przekrętów, wchodzą w posiadanie ogromnych fortun, za które kupują domy, luksusowe samochody, prowadzą ekskluzywne życie, nierzadko inwestują w legalne interesy. Oficjalnie jednak są bezrobotnymi bez jakiegokolwiek majątku. I kpią z wymiaru sprawiedliwości, bo ten dotychczas był praktycznie bezradny.

Teraz to się zmieni. – W zeszłym roku budżet państwa stracił na skutek działania zorganizowanej przestępczości ponad 60 mld zł – podkreślił niedawno minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów zaakceptowała przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ustawy o konfiskacie rozszerzonej. „Zmiany umożliwią zabieranie majątków pochodzących z przestępstwa, pozwolą skutecznie walczyć ze zorganizowaną przestępczością oraz dostosowują polskie prawo do współczesnych standardów” – wyjaśnia resort. Przepadek mienia będzie dotyczył przestępstw zagrożonych karą powyżej pięciu lat pozbawienia wolności. Wprowadzono również okres pięciu lat przed popełnieniem przestępstwa jako granicę kontroli legalności nabytego mienia.

Cały artykuł pt. „Gangsterzy stracą majątki” znajdą Państwo w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

„Gazeta Polska Codziennie”, telewizjarepublika.pl
fot. ms.gov.pl, „Gazeta Polska Codziennie”

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Gangsterzy stracą majątki została wyłączona