■■ Kazimierz „Budyń” Ujazdowski, kolejny raz zdradził PiS!

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 3 stycznia 2017

Ogłosił, że odchodzi z partii!

Były minister kultury, poseł, a obecnie europoseł Kazimierz Ujazdowski zwany „Budyniem” ogłosił, że opuszcza ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość. Powód? Sytuacja w Sejmie i konflikt o Trybunał Konstytucyjny.

Jak czytamy w oświadczeniu Kazimierza Ujazdowskiego:

Zdecydowana większość obywateli nie chce plemiennej wojny, która odwraca uwagę od tego, co najważniejsze dla przyszłości kraju. Wszystko to dzieje się w sytuacji, gdy wyzwania międzynarodowe przemawiają za redukcją konfliktu wewnętrznego. W takiej sytuacji dobra władza powinna dążyć do łagodzenia sporów i koncentrować się na bezpieczeństwie obywateli i ustabilizowaniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Poseł podaje, że zachowa niezależność polityczną:

Po rezygnacji z członkostwa w PiS zachowam niezależność polityczną. Jako poseł do Parlamentu Europejskiego będę koncentrował się na sprawach reformy Unii Europejskiej i bezpieczeństwa obywateli. W ostatnich miesiącach wielu Polaków utwierdzało mnie w przekonaniu o potrzebie budowy jedności wokół narodowych celów. Głęboko wierzę, że leży to w żywotnym interesie Rzeczypospolitej

– czytamy w jego oświadczeniu.

Przez pięć lat będąc europosłem zarabiającym blisko 40 tys. złotych miesięcznie, można pozwolić sobie na niezależność. Po zakończeniu kadencji, w razie niepowodzenia, poseł Ujazdowski będzie mógł na spokojnie pisać książki o złym Kaczyńskim i chodzić do TVN24 w roli eksperta.

warszawskagazeta.pl
fot. youtube

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Kazimierz „Budyń” Ujazdowski, kolejny raz zdradził PiS! została wyłączona