■■ „Nie będzie żadnego państwa polskiego. (…) Przyjdzie ktoś z zewnątrz i zarządzi tym burdelem”

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 4 stycznia 2017

Co ma na myśli Sienkiewicz?

Za jego czasów podpalano budkę pod rosyjską ambasadą, potem twierdził, że Polska to „ch…, d… i kamieni kupa”, a teraz wieszczy, że nasz kraj to „burdel”, który będzie zarządzany przez „kogoś z zewnątrz”. Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych za czasów Donalda Tuska staje się swoją własną karykaturą.

Jeden z najbarwniejszych bohaterów afery taśmowej udzielił wywiadu dla „Gazety Wyborczej”. Jak zwykle znajduje recepty na wszelkie problemu naszego kraju, ale w jego słowach można wyczuć nowy ton. Sienkiewiczowi coraz bardziej doskwiera dobra zmiana i marazm opozycji, dlatego wieszczy „upadek” państwa polskiego.

Nie będzie żadnego państwa polskiego, bo w pewnym momencie po prostu przyjdzie ktoś z zewnątrz i zarządzi tym burdelem(…)nie ma innego wyjścia.
– histeryzuje Sienkiewicz.

Szokujące, że jeden z najważniejszych niegdyś ludzi w Polsce śmie nazywać Polskę „burdelem”. To najlepiej świadczy o tzw. zapleczu intelektualnym opozycji. Jednak sam Sienkiewicz zdaje sobie sprawę, że dalsze kompromitowanie się opozycji nie ma sensu i nawet on rozumie, że dialog z władzą może pomóc w wyjściu z politycznego impasu.

Jedynym wyjściem, moim zdaniem, jest ucieczka do przodu. Czyli próba zbudowania niestety na nowo, wspólnie (…) nowych ram konstytucyjnych. (…) Przecież z tymi ludźmi, którzy reprezentują zupełnie inny sposób myślenia o państwie, ale za którymi stoi jednak realna emocja społeczna, musimy się w końcu spotkać i zacząć rozmawiać. – zauważa Sienkiewicz w rozmowie z GW, choć to raczej zabieg PR z jego strony niż poważna refleksja.

Kondycja intelektualna Bartłomieja Sienkiewicza jest dobrym odzwierciedleniem stanu polskiej opozycji. Jej przedstawiciele sami zapędzili się w kozi róg i swoimi coraz bardziej ekstremalnymi wypowiedziami dają wyraz swojej bezradności. Ciężko więc się nie zgodzić ze słynnym zdaniem Sienkiewicza, w tym przypadku skierowanym do opozycji, wypowiedzianym przy ośmiorniczkach w „Sowie i Przyjaciołach”. „Ch…,d… i kamieni kupa”.

„Gazeta Wyborcza”, wpolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ „Nie będzie żadnego państwa polskiego. (…) Przyjdzie ktoś z zewnątrz i zarządzi tym burdelem” została wyłączona