■■ Cała opozycja wypięła się na Platformę

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 10 stycznia 2017

Schetyna sam na ciamajdanie

Uczestnicy stwierdzili, że ich kluby nie będą blokować mównicy, tym bardziej stołu prezydialnego – powiedział Jarosław Kaczyński po spotkaniu marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z liderami partii zasiadających w Sejmie. Nie brał w nim udziału jedynie przedstawiciel Platformy Obywatelskiej.

W poniedziałek odbyło się spotkanie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z liderami partii ws. możliwości rozwiązania kryzysu parlamentarnego. W spotkaniu brali udział liderzy Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowoczesnej i Kukiz’15. Nie uczestniczył w nim jedynie przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że zaczynamy posiedzenie Sejmu na sali plenarnej. Stwierdzili, że ich kluby nie będą blokowały mównicy, tym bardziej stołu prezydialnego – poinformował po rozmowach prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Przedstawiciele jednej partii, być może dwóch, trudno powiedzieć uznali, że w razie ostatecznego uchwalenia budżetu będą zaskarżać go do Trybunału Konstytucyjnego, co z naszego punktu widzenia jest rzeczą, na którą trudno się zgodzić – dodał Jarosław Kaczyński.

Zaznaczył też, że do przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny zostało wystosowane kolejne zaproszenie na spotkanie, które miałoby się odbyć we wtorek.

Po spotkaniu szefów partii w Sejmie


niezalezna.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Cała opozycja wypięła się na Platformę została wyłączona