■■ Prof. Andrzej Zybertowicz: „To jest ten antykaczyzm”

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 11 stycznia 2017

„Część opozycji, w tym przypadku chodzi o Nowoczesną, reprezentuje te środowiska, które nie pogodziły się z tym, że PiS zmienia Polskę z kierunkiem zgodnym z programem partii” – stwierdził na antenie Telewizji Republika doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz

Prof. Zybertowicz komentował negocjacje obozu rządzącego z opozycją ws. konfliktu sejmowego.

„Zwróćmy uwagę, co się działo z opozycją za rządów PO i co się z nią dzieje w ciągu ostatniego roku. W momencie, gdy jest stabilna ekipa rządząca, ona ma możliwość przegłosowania wszystkiego i odrzucania wszystkich wniosków. Opozycja jest sparaliżowana do jałowej gry. Projekty ustaw mogą być od początku odrzucane. Tak się działo przez ostatnie 8 lat, ale to jest niedobre, bo opozycja jest wypychana poza parlament”

– mówił prof. Zybertowicz.

„Opozycja zepchnięta do miniaturowej roli w parlamencie, prowadziła pracę organiczną w terenie. To była strategia PiS-u na przetrwanie i umocnienie żywiołu patriotycznego”

– dodał.

Jak zaznaczył, PiS chce uchronić opozycję przed automatycznym „wycinaniem” wszystkich jej propozycji.

„Ale dla opozycji, która nie akceptuje fundamentalnie, że jest opozycją i nie akceptuje werdyktu wyborczego, takiej szansy nie przyjmuje”

– ocenił Zybertowicz.

„Pod hasłami obrony demokracji, oni stosują praktyki niedemokratyczne. Okupowanie parlamentu jest pewną formą przemocy. Okupacja mównicy w reakcji na zawieszenie jednego posła, była nieproporcjonalna. PO cynicznie manipulowała opinią publiczną (…). Ważne jest to, że nienawidzimy PiS-u. To jest ten „antykaczyzm”

– mówił dalej doradca prezydenta.

„Jaki błąd popełnia obóz dobrej zmiany?” – pytał prof. Zybertowicz.
Jego zdaniem wrzuca się do jednego worka tych, którzy walczą wyłącznie o swoje korzyści i tych, którzy są szczerze zatroskani o polską demokrację i nie działają cynicznie.

„Oni kupili pewną narrację „antypisowką”. Poszli na tę demonstrację, bo obóz rządzący popełnił pewne pochopne decyzje”

– ocenił Zybertowicz.

Telewizja Republika, stefczyk.info
fot. wPolityce.pl/TVP

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Prof. Andrzej Zybertowicz: „To jest ten antykaczyzm” została wyłączona