★☭ Szef PO Grzegorz Schetyna miał bliskie relacje z sowieckimi oficerami identyfikowanymi jako szpiedzy – ustaliła Komisja Weryfikacyjna WSI!

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 13 stycznia 2017

Trafiliśmy na ślad tajemniczej szpiegowskiej historii z szefem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną w roli głównej. Otóż działająca w latach 2006–2008

Komisja Weryfikacyjna Wojskowych Służb informacyjnych dotarła do dokumentów po byłej WSI, wskazujących, że Schetyna miał bliskie relacje z oficerami sowieckimi, których ta służba identyfikowała jako kadrowych oficerów GRU, czyli elitarnej szpiegowskiej jednostki – wynika z informacji „Warszawskiej Gazety”. Dokładnie z jednym, z którym „miał indywidualne kontakty”.

Komisja, której działalność zakończył rząd Platformy Obywatelskiej, nie zdążyła zbadać tej sprawy. Była ona jednym z typowych przykładów niereagowania przez WSI na rosyjskie (sowieckie) zagrożenie. Ustalono bowiem, że WSI, poza sporządzeniem notatek, nic w tej sprawie nie zrobiło.

Warszawska Gazeta wysłała do lidera PO 13 ważnych pytań w tej sprawie. Grzegorz Schetyna nie odpowiedział na przesłane przez nas pytania.

Poznajcie ich treść, oraz szczegóły w całym artykule Łukasza Pawelskiego,
który znajdziecie na łamach najnowszego numeru tygodnika Warszawska Gazeta!

Łukasz Pawelski • warszawskagazeta.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ★☭ Szef PO Grzegorz Schetyna miał bliskie relacje z sowieckimi oficerami identyfikowanymi jako szpiedzy – ustaliła Komisja Weryfikacyjna WSI! została wyłączona