■■ Andrzej Zybertowicz: Tusk dokonał „strzału we własne gniazdo” ■

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 14 stycznia 2017

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poszedł o jeden most za daleko, dokonując „strzału we własne gniazdo”. Może nie być drogi powrotnej – ocenił w piątek doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz

Zybertowicz w TVP Info ocenił, że „części opinii zachodniej, części elity Unii Europejskiej, udało się wmówić obecnej opozycji, że w Polsce się nie toczy spór polityczny, tylko się toczy spór o podstawy państwa prawa. Na tym polega to przedefiniowanie”.

Zybertowicz pytany o wypowiedź szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska odnośnie okoliczności przyjęcia ustawy budżetowej przez Sejm ocenił, że „z punktu widzenia procedur państwa demokratycznego oczywiście zawsze mogą być wątpliwości, ale w momencie, gdy polski polityk – który zresztą w obliczu, gdy jego formacja szła do klęski wyborczej uciekł za granicę – strzela do bramki przeciwko polskiemu państwu to jest bardzo niepokojące”.

Jego zdaniem Tusk „gra z opozycją, która podważa pewną wizję rozwoju Polski, którą realizuje prezydent Andrzej Duda oraz Prawo i Sprawiedliwość”. – Myślę, że Donald Tusk jakby poszedł o jeden most za daleko. Być może to jest ten most, po którym już nie ma drogi powrotnej. Dokonał strzału we własne gniazdo – ocenił.

Tusk w środę ostrzegł przed ryzykiem związanym z kwestionowaniem legalności uchwalenia budżetu. – Sytuacja wymaga szybkiego i pozytywnego rozwiązania, także ze względu na pozycję Polski w Europie. Wszyscy jednak obserwują to, co się dzieje, także w polskim parlamencie, z niepokojem, a także z brakiem zrozumienia dla tej sytuacji – powiedział TVN24 w Brukseli. Jak dodał, odpowiedzialność zawsze w takich przypadkach spoczywa w dużo większym stopniu na władzy.

Zdaniem Zybertowicza posłowie opozycji „są pod presją grup interesu, do których zbliża się walec państwa prawa”. – Tych grup interesu, które mogły bezkarnie zbudować piramidę Amber Gold, grup interesu, które funkcjonowały wokół spółek Skarbu Państwa, grup interesu, które tworzyły układ podkarpacki – wyjaśnił.

PAP, TVP Info, TVN24, stefczyk.info

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Andrzej Zybertowicz: Tusk dokonał „strzału we własne gniazdo” ■ została wyłączona