■■ Antoni Macierewicz: Polska miała być państwem upadłym ■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ wywiady by Maciejewski Kazimierz on 14 stycznia 2017

„To były działania wymierzone wprost w bezpieczeństwo państwa polskiego i nie tylko dlatego, że przypominają one najgorsze tradycje, które doprowadziły do upadku Rzeczpospolitej polegające na zrywaniu Sejmów i uniemożliwianiu prac podstawowych instytucji Rzeczpospolitej” – powiedział na antenie Telewizji Trwam Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej

Jak przyznał, jako historyk ma wrażenie, że przedstawiciele polskiej szlachty, którzy zrywali Sejmy, mogliby uczyć się skutecznego antypaństwowego działania od tych, którzy robili to dzisiaj. „Wówczas w XVIII w. z pewnością nie było takiego nasilenia złej woli, jak to, z czym jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia” – powiedział minister.

Szef resortu obrony podziękował również wszystkim, którzy świadomi zagrożenia podejmowali skuteczne działania powstrzymujące przed rozlaniem się na cały kraj antypaństwowych dążeń. „Nie byłoby tak skutecznego i szybkiego działania, gdyby nie obecność kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości 23 grudnia 2016 r. przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Nie ma wątpliwości, że nasza wspólna modlitwa była dobrą zapowiedzią, znakiem i jednym z wielu decydujących działań, jakie zaowocowały w dniu dzisiejszym. Musimy jednak pamiętać, że to, z czym mieliśmy do czynienia zapewne się jeszcze nie zakończyło” – zaakcentował minister obrony.

Zwrócił uwagę, że zakończony został jedynie pewien etap, ponieważ dotychczasowe narzędzia i sposoby, jakie próbowano przeciwstawiać odbudowie Polski okazały się nieskuteczne i dlatego się wycofano. „Pamiętamy wystąpienie pana Donalda Tuska, który wprost mówił, że jeżeli nie ma budżetu – bo tak twierdzono – to na Polskę mogą spaść sankcje ze strony Unii Europejskiej. Pamiętamy także wypowiedzi innych polityków, którzy podkreślali brak wiarygodności gospodarczej i finansowej Polski w związku z ewentualnym, czy wręcz nieuchwaleniem budżetu” – tłumaczył Macierewicz i dodał: „Chciano doprowadzić do zablokowania mechanizmu państwowego. Państwo bez budżetu miało być państwem upadłym, niesterowalnym, odpowiadającym i rzeczywiście realizującym wizję, jaką upowszechnia się zarówno w kraju, jak i w mediach zachodnich. Polska antydemokratyczna, chaotyczna, pogrążona w wewnętrznych waśniach, wręcz w wojnie domowej. Poza politykami mamy jeszcze ideologów wojny domowej – trzeba to sobie jasno powiedzieć” – zauważył szef MON.

Podkreślił, że jako Polacy pokazaliśmy, że spokój, jedność i działanie na rzecz reform wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość są skuteczne – zwrócił uwagę szef resortu. „W najbliższych dniach witamy siły amerykańskie, łącznie blisko 7 tys. żołnierzy, którzy będą stacjonowali w Polsce po to, by nikt nas nigdy nie mógł zaatakować. To my decydujemy, czy chcemy wsparcia zewnętrznego” – podkreślił Antoni Macierewicz.

Minister zaznaczył, że to wszystko sprawia, że o Polsce możemy nie tylko mówić, że jest niepodległa, ale także, że buduje państwo sprawiedliwe, państwo wyrastające z polskiej tradycji narodowej, chrześcijańskiej, katolickiej. „Liczę na to, że nigdy nie dojdzie w Polsce już do takich działań, a ludzie, którzy dają temu legitymację nie tylko powinni się wstydzić, ale i zniknąć, jako działacze publiczni, polskiej kultury, sztuki, zaplecza intelektualnego, bo szkodzą Polsce” – wyjaśnił minister obrony narodowej.


TRWAM, RADIO MARYJA, stefczyk.info

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Antoni Macierewicz: Polska miała być państwem upadłym ■ została wyłączona