■■ Firma esbeka wygrała przetarg na ochronę rezydencji Prezydenta RP!

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 20 stycznia 2017

Firma „Auto-Trezor-Ochrona” z Torunia wygrała przetarg na ochronę Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku. Problem w tym, że założycielem i przez wiele lat prezesem zarządu był Ryszard Górny, były esbek.

We wtorek Kancelaria Prezydenta ogłosiła wyniki rozstrzygnięcia postępowania na „świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia, monitorowanie sygnałów alarmu, włamania i napadu z lokalnego systemu alarmowego oraz interwencję grup patrolowych w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku”.

Zwycięzcą postępowania – o czym pierwszy poinformował na Twitterze bloger Aleksander Ścios – okazało się „konsorcjum firm AUTO-TREZOR-OCHRONA Sp. z o.o. oraz Koncesjonowany Zakład Ochrony Osób i Mienia AUTO-TREZOR z Torunia”. Stoi za nimi Ryszard Górny, były toruński esbek.

Dziennik toruński „Nowości” pisał o nim:

Górny był w Wydziale V SB, przewinął się także przez szeregi Organizacji AntySolidarnościowej (OAS). Była to specjalna grupa operacyjna, powołana 19 stycznia 1984 roku. Jej zadaniem było zniszczyć toruńskie podziemie do 17 czerwca 1984 r., czyli do dnia wyborów. Na koncie ma wiele porwań „z ulicy” toruńskich opozycjonistów.

W 2013 r. zorganizowano w Toruniu wystawę „Twarze toruńskiej bezpieki”, na której można było oglądać twarz Górnego. Co ciekawe – okazało się, że do ochrony wystawy zaangażowano… firmę Auto-Trezor Górnego.

Klikając tu można prześledzić „karierę w SB” Ryszarda Górnego.

W 2016 roku prezesem zarządu AUTO-TREZOR z Torunia został Łukasz Górny.

Od kilku dni czekamy na komentarz Kancelarii Prezydenta. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy stanowisko KP.

niezalezna.pl
fot. Mateusz Kaniewski; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Firma esbeka wygrała przetarg na ochronę rezydencji Prezydenta RP! została wyłączona