■■ Agenci CBA w urzędach marszałkowskich

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 26 stycznia 2017

Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło do prokuratury pięć zawiadomień w związku z trwającymi kontrolami 16 urzędów marszałkowskich.

Informację na ten temat przekazał posłom szef CBA Ernest Bejda. Zawiadomienia dotyczą urzędów w woj. lubelskim, wielkopolskim i małopolskim. Posłowie sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej rozpatrywali informację szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego na temat kontroli w urzędach marszałkowskich 16 województw.

CBA rozpoczęło kontrolę rozdziału i wydatkowania środków unijnych przez 16 urzędów marszałkowskich w połowie czerwca 2016 r. Kontrolą objęto decyzje finansowe dotyczące wybranych programów operacyjnych z lat 2007-2013. W ramach kontroli badana jest zgodność z prawem ich podejmowania i realizacji przez urzędy marszałkowskie, a także oświadczenia majątkowe marszałków województw.

– Zakończenie tej kontroli, zgodnie z przepisami prawa, planujemy na koniec marca. To jest mniej więcej 25 marca – zapowiedział Ernest Bejda.

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego ujawnił, że z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, iż w kilku przypadkach „mamy do czynienia z uzasadnionym podejrzeniem popełnieniem przestępstwa”.

– Wobec stwierdzenia tego stanu złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw do prokuratury w pięciu przypadkach. Prokuratura właściwie w każdym z nich wszczęła postępowanie przygotowawcze – mówił szef CBA.

PAP, niezalezna.pl
fot. cba.gov.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Agenci CBA w urzędach marszałkowskich została wyłączona