■■ Szykuje się mocny film o polskich bohaterach! ■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 26 stycznia 2017

Oficjalny zwiastun „Wyklętego”

„Wyklęty” Konrada Łęckiego, opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Jego Bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski.

Ludzie ci, mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została zakłamana przez reżimowych historyków. Do dzisiaj w wielu kręgach – w tym opiniotwórczych – uważani są za bandytów.

W filmie występują m in.: Wojciech Niemczyk, Marcin Kwaśny, Marek Siudym, Piotr Cyrwus, Robert Wrzosek, Hanna Świętnicka, Andrzej Plata, Olgierd Łukaszewicz, Ignacy Gogolewski, Janusz Chabior.

„Wyklęty” jest pierwszym filmem produkowanym przez Fundację Między Słowami, założoną w 2008 r. przez aktora Marcina Kwaśnego.

Produkując „Wyklętego” chciałem przybliżyć postacie bohaterskich żołnierzy szerszej publiczności, także młodszego pokolenia. Ta tragiczna i wciąż niejednoznacznie oceniana część historii jest moim zdaniem ważnym elementem naszej narodowej tożsamości”

– mówi Marcin Kwaśny, który ma już na swoim koncie role Witolda Pileckiego i Romana Dziemieszkiewicza „Pogody”, a w filmie „Wyklęty” wciela się w dowódcę oddziału ps. Wiktor.

Premiera „Wyklętego” 10 marca

wnas.pl, wpolityce.pl
fot. materiały prasowe/Kondrad Media / wNas.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Szykuje się mocny film o polskich bohaterach! ■ została wyłączona