■■ Stowarzyszenie Godność w obronie Krzysztofa Wyszkowskiego ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ listy, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 28 stycznia 2017

… uważamy, że to pan Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz naruszył Pana uprawnienia blokując pańską decyzję o powołaniu pana Krzysztofa Wyszkowskiego do Rady ECS

Szanowny Panie Premierze, Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego

przekazujemy stanowisko Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie nie zaakceptowania kandydatury Krzysztofa Wyszkowskiego przez prezydenta Pawła Adamowicza na członka Rady ECS.

Zakwestionowanie przez Prezydenta Gdańska kandydatury pana Krzysztofa Wyszkowskiego wskazanego przez Pana Premiera na członka Rady ECS budzi nasze zdumienie i oburzenie.

Jest to jawne naruszenie prerogatyw Pana Premiera. Uzasadnienie Prezydenta Pawła Adamowicza jakoby pan Krzysztof Wyszkowski był postacią kontrowersyjną jest poglądem kuriozalnym.Pan Krzysztof Wyszkowski jest wolnym obywatelem, mającym swoje poglądy a także zasługi w walce o prawa związkowe i niepodległość Polski.

Odkłamywanie historii dotyczącej ludzi zasłużonych, zachowujących się służalczo wobec opresyjnej władzy jest jego obowiązkiem wobec Polaków i Wolnej Polski.

Czy na podstawie tej oceny przyjętej przez Prezydenta Gdańska, można twierdzić, że on sam jest osobą kontrowersyjną, bo przeciwko niemu trwa proces w sądzie o nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych?

Europejskie Centrum Solidarności w zamyśle twórców było piękną ideą. Po otwarciu zostało podporządkowane jedynie słusznej linni Platformy Obywatelskiej a stanowiska obsadzono przez wskazane przez PO osoby. Tę linię kontynuuje pan Prezydent Paweł Adamowicz, który czuje się panem i władcą. Tu w Gdańsku ECS współpracuje z KOD-em. W dniu 13. 12. 2015 r. pod pomnikiem Poległych Stoczniowców rozpoczął swoje marsze po Gdańsku KOD. Na czele pierwszego marszu szedł Prezydent Paweł Adamowicz. Znając realia i stosunek do ECS władz Gdańska nasze środowisko nie uczestniczy w imprezach i konferencjach, które tu się organizuje. Nasze Stowarzyszenie jest związane z Solidarnością, bierze udział w uroczystościach i konferencjach organizowanych w Sali BHP,podobnie jak Joanna i Andrzej Gwiazdowie oraz wielu starszych działaczy Solidarności.

Szanowny Panie Premierze, uważamy, że to pan Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz naruszył Pana uprawnienia blokując pańską decyzję o powołaniu pana Krzysztofa Wyszkowskiego do Rady ECS. Bylibyśmy zdziwieni, gdyby Pan ustąpił. Nasze Stowarzyszenie popiera kandydaturę pana Krzysztofa Wyszkowskiego ze względu na jego zasługi dla niezależnego ruchu związkowego i wolnej Polski i on powinien mieć wpływ na działalność i kształt polityki historycznej ECS.

Stanisław Fudakowski
Sekretarz
Andrzej Osipów
Wiceprezes
Czesław Nowak
Prezes

fot. youtube.com/M. Czutko 7 wPolityce.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Stowarzyszenie Godność w obronie Krzysztofa Wyszkowskiego ■■ została wyłączona