■■ I wszystko już jasne. IPN o Wałęsie ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 31 stycznia 2017

Wnioski są jednoznaczne i nie pozostawiają wątpliwości. Odręczne zobowiązanie o podjęciu współpracy zostało w całości nakreślone przez Lecha Wałęsę.

bolek-ipn-szarek

„Po przeprowadzeniu opinii – ona zawiera 235 stron – w naszej ocenie jest kompleksowa i spójna. Wnioski są jednoznaczne i nie pozostawiają wątpliwości. Odręczne zobowiązanie o podjęciu współpracy zostało w całości nakreślone przez Lecha Wałęsę. Pokwitowania odbioru pieniędzy zostały nakreślone przez Wałęsę”

– powiedział prokurator Andrzej Pozorski na konferencji w Instytucie Pamięci Narodowej.

„Badane doniesienia także zostały sporządzone i podpisane przez Lecha Wałęsę, z wyjątkiem jednego”

– stwierdził dalej Pozorski.

„Od samego istnienia IPN prowadził badania nad NSZZ Solidarność. W ramach tych działań wydaliśmy „Encyklopedię Solidarności” jak również najsłynniejszą książka „SB a Lech Wałęsa-przyczynek do biografii”. Prof. Cenckiewicz i dr Gontarczyk, prowadząc badania odkryli, że Lech Wałęsa był Tajnym Współpracownikiem o pseudonimie „Bolek”. To zostało w 2008 r. udowodnione. Publikacja tej książki wywołał falę nienawiści wobec IPN i autorów książki. Od tego czasu nie pojawiła się żadna naukowa publikacja, która kwestionowałaby wyniki badań zawarte w tej książce. Nie mogła się pojawić, bo autorzy dokonali należytej staranności”

– stwierdził z kolei szef IPN, dr Jarosław Szarek.


IPNtvPL, fronda.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ I wszystko już jasne. IPN o Wałęsie ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: