■■ PiS sieje popłoch wśród mafiozów

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 3 lutego 2017

„Masa” udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce, w którym stwierdził, że w związku z działaniami Prawa i Sprawiedliwości wymierzonymi w mafię wśród mafiozów zapanował popłoch.

Najsłynniejszy świadek koronny w Polsce wypowiadał się na temat zatrzymań dawnych bossów mafii pruszkowskiej podejrzanych o wyłudzenia VAT i przestępstwa kryminalne. Jak stwierdził, po dojściu do władzy „PiS” coś drgnęło.

Jak stwierdził, „Masa” z informacji, które przekazują mu dawni znajomi, z którymi wciąż utrzymuje kontakt, wynika, że mafia pruszkowska dalej działa.

„Od trzech lat informuję o tym organy ścigania i różne instytucje, ale wie pan, mury niechęci były…” – powiedział „Masa” w wywiadzie.

Pochwalił też działania Prawa i Sprawiedliwości wymierzone w mafię: „Jedynie oni wzięli się za to solidnie, i dzięki panu ministrowi Ziobrze coś drgnęło” – stwierdził.

Jak dodawał: „Pierwsze symptomy były, gdy młodzi dostali areszty do tych spraw, „Bysiu” poszedł siedzieć, „Kotlet” poszedł siedzieć, „Bryndziak” się zaczął ukrywać, no już był popłoch wśród mafiosów”.

wp.pl, fronda.pl

„Słowik” i 12 innych osób w areszcie

Sąd Rejonowy w Szczecinie postanowił o tymczasowym aresztowaniu Andrzeja Z. pseudonim Słowik w sprawie udziału w grupie przestępczej. Oprócz niego aresztowanych w tej samej sprawie zostało także 12 innych osób, w tym dwóch członków tzw. grupy pruszkowskiej.

Rzecznik Michał Tomala poinformował, że sąd uznał zebrane w sprawie dowody za wskazujące na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych wszystkich zarzuconych im przestępstw. Aresztowani mieli popełniać przestępstwa o charakterze gospodarczym. Podejrzanym zarzuca się wyłudzenia podatku VAT, pobicia, rozboje, a także wymuszenia rozbójnicze oraz czyny związane z udziałem w grupie przestępczej.

Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze przekraczającym osiem lat.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu, gdyż obawia się, że podejrzani mogliby utrudniać postępowanie poprzez ustalenie wspólnych wersji przebiegu wydarzeń, wpływanie na wyjaśnienia innych podejrzanych lub świadków. Dodatkowo stwierdzono, że na wolności podejrzani mogliby ukrywać się albo próbować uciec poza granice kraju.

Postanowienia Sądu Rejonowego w Szczecinie nie są prawomocne. Wszystkie osoby podejrzane zostały osadzone w areszcie.

niezalezna.pl
fot. Chris Hitchcock/sxc

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ PiS sieje popłoch wśród mafiozów została wyłączona