■■ Wolni i Solidarni apelują: Obciąć Wałęsie emeryturę! ■

Posted in ■ aktualności, ■ listy, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 8 lutego 2017

“On już swoje pieniądze dostał”

Lech Wałęsa powinien mieć zmniejszoną emeryturę – mówi w rozmowie z “Super Expressem” Kornel Morawiecki, przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni.

Według Kornela Morawieckiego, Lech Wałęsa powinien mieć znacznie obciętą emeryturę. – To byłoby najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. On już swoje pieniądze dostał – powiedział w rozmowie z “Super Expressem” przewodniczący Wolnych i Solidarnych i były działacz opozycji antykomunistycznej w PRL.

Morawiecki postuluje jednocześnie rozszerzenie ustawy dezubekizacyjnej na wszystkich, którzy poszli na układ ze służbami bezpieczeństwa.

Według ostatnich doniesień Instytutu Pamięci Narodowej, Wałęsa w latach 70. podpisał zobowiązanie do współpracy z SB i pobierał wynagrodzenie za przekazywane służbom informacje. Obecnie emerytura byłego prezydenta Lecha Wałęsy to ponad 9 tys. zł miesięcznie.

– To byłby dziejowa sprawiedliwość. Wielu opozycjonistów, którzy walczyli z komunistycznym aparatem, wtedy gdy Wałęsa poszedł na współpracę, dziś dostaje śmiesznie małe emerytury – mówi Morawiecki.

“Super Express”, newsweb.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Wolni i Solidarni apelują: Obciąć Wałęsie emeryturę! ■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: