■■ Prezydent Duda w obronie Trumpa

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 9 lutego 2017

Andrzej Duda poinformował, że tematami wtorkowej rozmowy „w cztery oczy” z kanclerz Niemiec Angelą Merkel były relacje ze Stanami Zjednoczonymi oraz budowanie więzi transatlantyckich. Polski prezydent wyraził zdumienie, że niektórzy europejscy politycy w tak bezwzględny sposób atakują głowę amerykańskiego państwa – Donalda Trumpa.

Prezydent Andrzej Duda w czasie konferencji prasowej odniósł się do wizyty Angeli Merkel, która miała miejsce we wtorek.

Wyraziłem zdumienie do pani kanclerz, że są poważni politycy w Europie, w instytucjach europejskich, którzy pozwalają sobie na – uważam zupełnie niepotrzebne – wycieczki pod adresem Stanów Zjednoczonych, pod adresem de facto prezydenta nowo wybranego Donalda Trumpa

– powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że jeszcze nie czas oceniać politykę międzynarodową Trumpa, bo są to dopiero początki jego prezydentury.

Niezachowywanie pewnych reguł rozsądku, którymi trzeba się posługiwać w polityce i dyplomacji, jest moim zdaniem działaniem zdumiewającym co najmniej, a zwłaszcza w sytuacji, gdy są to osoby, które reprezentują nie tylko swoje państwo, nie tylko siebie, ale i inne państwa

– podkreślił Duda.


niezalezna.pl, vod.gazetapolska.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Prezydent Duda w obronie Trumpa została wyłączona