■■ Nazwisko Wałęsy zniknie z nazwy lotniska w Gdańsku?

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 10 lutego 2017

Zarząd Komitetu, którego skład tworzą byli więźniowie polityczni i osoby represjonowane za walkę o wolność Polski wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło i Sejmu RP z wnioskiem o wykreślenie z nazwy gdańskiego lotniska nazwiska Wałęsy.

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl pojawił się pomysł, aby Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zmienił nazwę na Port Lotniczy Gdańsk im. Solidarności.

Komitet Pamięci i Ochrony Pomnika Poległych Stoczniowców w Grudniu 1970 r. w Gdańsku przyjął wniosek o wymazanie z nazwy lotniska imienia Lecha Wałęsy. Wniosek ten został przedłożony na Walnym Zebraniu Komitetu W Sali BHP Stoczni Gdańskiej i uzyskał akceptację.

Lech Wałęsa od wielu lat boryka się z problemem swojej wiarygodności oraz prawdy wobec stawianych publicznie zarzutów płatnej zdrady kolegów stoczniowców oraz współpracy z komunistycznymi służbami represji. W jego historii jest także „Nocna zmiana” obalenie rządu J. Olszewskiego. Ujawniane są kolejne dokumenty IPN jego „mijania się z prawdą”. Wcześniej przyznał się publicznie, że podpisał… jak to mówił, jakieś świstki, papiery, dokumenty służbom komunistycznych władz. Dzisiaj, gdy grafolodzy Instytutu Ekspertyz Sądowych im. J. Sehna publicznie ukazują oryginalne dokumenty donosów i potwierdzenia poboru zapłaty, Wałęsa pomawia o spreparowanie tychże, wręcz o kłamstwo. Tym samy wprowadza zamęt, który służy jedynie jemu i tylko jemu. W imię prawdy, którą winniśmy rodakom, w imię historii wolnej Polski wnosimy o zmianę nazwy lotniska

– czytamy w uzasadnieniu.

Wśród byłych więźniów politycznych i osób represjonowanych w PRL za walkę o wolną Polskę coraz większe uznaje zyskuje pomysł zmiany nazwy gdańskiego lotniska, na Port Lotniczy Gdańsk im. Solidarności.

niezalezna.pl
fot. TVP Info

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Nazwisko Wałęsy zniknie z nazwy lotniska w Gdańsku? została wyłączona