■■ Strzelnice zamiast orlików? PiS chce budować strzelnice w całej Polsce! ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 13 lutego 2017

Czy nadejdzie dobra zmiana w kierunku uzbrojenia naszego społeczeństwa?

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Obrony Narodowej planuje stworzyć specjalny program popularyzacji strzelectwa sportowego w Polsce. Jak przekonują politycy partii rządzącej plan stworzenia sieci tanich, ogólnodostępnych strzelnic sportowych jest jednym z najistotniejszych elementów w procesie tworzenia Obrony Terytorialnej.

„Projekt wpisuje się w polskie tradycje strzeleckie i patriotyczne, począwszy od Bractwa Kurkowego i Związku Strzeleckiego, który był podstawą budowania struktur wojskowych Legionów Polskich” – informuje MSiT. Resort sportu zakłada również, że dzięki programowi uda się poprawić kondycję polskich reprezentantów w zawodach sportowych. W przeszłości polscy strzelcy zdobyli łącznie 12 medali olimpijskich, ale jak informuje Ministerstwo „ostatnie lata nie były już tak udane”.

Od ośmiu lat nie ma już powszechnego poboru, więc zmniejsza się grupa mężczyzn, która potrafi posługiwać się bronią, co osłabia nasze zdolności obronne – twierdzi Stanisław Pięta, poseł PiS. Jego zdaniem stworzenie nowoczesnej sieci strzelnic w Polsce to jeden z najistotniejszych elementów powstającej Obrony Terytorialnej.

W każdej gminie powinna istnieć strzelnica umożliwiająca korzystanie z broni krótkiej i pneumatycznej, a w każdym powiecie z broni długiej dodaje polityk.

Na obecną chwilę Ministerstwo Sportu nie przedstawiło szczegółów dotyczących projektu. Nie wiadomo, m.in. czy do projektu zostaną włączone strzelnice już istniejące (ponad 330 miejsc w Polsce) znajdujące się w dyspozycji Ligi Obrony Kraju i podmiotów prywatnych.

„Rzeczpospolita”, pch24.pl, prawicowyinternet.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Strzelnice zamiast orlików? PiS chce budować strzelnice w całej Polsce! ■■ została wyłączona