■■ Europejski nakaz aresztowania dla Tuska? ■

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 17 lutego 2017

Poseł Pięta: Powinien być ścigany za katastrofę smoleńską. „To jest zdrada dyplomatyczna”

Szerokim echem odbiła się publikacja brytyjskiego dziennika „Financial Times”, który pisał o kulisach rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z Angelą Merkel, gdzie prezes PiS miał poinformować, że zamiast poparcia Donalda Tuska na kolejną kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, Polska może wystosować europejski nakaz aresztowania dla byłego premiera Polski.

Ktoś może powiedzieć: kontrowersyjna wypowiedź. Niektórzy uznają, że to jest donosicielstwo. Inni, że to jest ważny sygnał dla pani kanclerz, że sprawa nie jest łatwa, że mamy problem. (…) Ta wypowiedź to nie jest odkrycie Ameryki — powiedział Tadeusz Cymański, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Ta sama sprawa może być przedstawiona bardzo źle, ale przy odrobinie inteligencji może być przedstawiona pozytywnie — przekonywał.

Inny poseł PiS Stanisław Pięta w rozmowie z reporterką TVN24 stwierdził, że Tusk powinien być ścigany za katastrofę smoleńską. Jego zdaniem jest odpowiedzialny za to, że Polska i Rosja nie prowadzą wspólnego śledztwa w tej sprawie.

Nie badaliśmy miejsca zdarzenia, nie zabezpieczaliśmy dowodów (…). Kłamstwo, manipulacja, nieprawda, zwalanie winy własnej na polskich pilotów. (…) To jest zdrada dyplomatyczna

— mówił Pięta, podkreślając, że być może prokuratura „ma większą wiedzę” i „są jeszcze inne podstawy”, które uzasadniają ściganie Tuska

Do sprawy nie chciał odnieść się wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak. Ta rozmowa miała miejsce między liderami partyjnymi i Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie uczestniczyło w tej rozmowie — powiedział.

Krytycznie o domniemanych słowach prezesa PiS wypowiedzieli się posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy uważają, że jeśli doniesienia brytyjskiego dziennika są prawdziwe, to Jarosław Kaczyński działa wbrew polskiemu interesowi stanu. Gdyby coś takiego miało miejsce, to świadczyłoby o tym, że pan prezes Kaczyński ośmiesza nie tylko siebie na arenie międzynarodowej, ale ośmiesza też Polskę — powiedział Jan Grabiec (PO).

Michał Górnicki @michalgornicki
Jeśli Donald Tusk wyląduje w więzieniu poparcie dla PiS przebije 50%.
3:31 PM – 16 Feb 2017

VN24, Twitter, wpolityce.pl
fot. EPA/PAP

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Europejski nakaz aresztowania dla Tuska? ■ została wyłączona