■■ „Lech Wałęsa jako agent prowokator w Wolnych Związkach Zawodowych” ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 18 lutego 2017

Paweł Zyzak ostro o agencie „Bolku”!

Były prezydent RP Lech Wałęsa – jak twierdzi dr Paweł Zyzak – w latach 80. mógł pełnić rolę agenta prowokatora w Wolnych Związkach Zawodowych.

To jest kwestia dekonspiracji podziemia w Polsce, walki z Ronaldem Reaganem, żeby znieść sankcje gospodarcze nałożone na system komunistyczny w Polsce. To jest wspieranie Jaruzelskiego niejako w dziele przygotowywania w Polsce transformacji

– mówił Zyzak.

Sam również twierdzi, że z jego punktu widzenia media koncentrują się na rzeczach mało istotnych, bo rola Wałęsy w latach 80. nie została jeszcze w pełni odkryta, a na temat byłego prezydenta RP powiedziano już bardzo wiele.

Słowa wypowiedziane przez Pawła Zyzaka w Radiu Wnet mają swoje potwierdzenie u Michała Karnowskiego, który publicystycznie z tą tezą mógłby się zgodzić, choć nie ma jeszcze dowodów na taką współpracę.

Lech Wałęsa pytany o współpracę ze Służbami Bezpieczeństwa jak zwykle zaprzecza, mimo że 31 stycznia br. IPN podał do mediów opinię biegłych Instytutu Sehna w Krakowie dot. Teczek TW „Bolek”, w których widnieje zobowiązanie Wałęsy do współpracy z SB.

Natomiast na blogu byłego prezydenta mogliśmy przeczytać:

Kręcę , mataczę, kluczę .Podaję sprzeczne informację .Tak to prawda Problemem moim było i jest, że nie mogę często ujawniać dążenia ze strategicznego punktu .Zawsze miałem określoną wizję, określony cel i dążyłem do jego realizacji .Od 1970 r stałem na czele dążeń do wolności z pomysłu ZZ (…).

(oryginalna pisownia Lecha Wałęsy)

radiownet.pl, polskaniepodlegla.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ „Lech Wałęsa jako agent prowokator w Wolnych Związkach Zawodowych” ■■ została wyłączona