■■ PiS tchórzliwy i nieskuteczny! ■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 18 lutego 2017

Komentarz po przegłosowaniu umowy CETA w Parlamencie Europejskim

Partia PiS zachowuje się tchórzliwie i jest nieskuteczna, gdy chodzi o ochronę dobra wspólnego i polskich interesów narodowych. Tak jest w przypadku choćby prawnej ochrony życia, CETA, czy obrony interesów Polaków na Ukrainie czy Litwie.

Partia Jarosława Kaczyńskiego sporą część czasu od objęcia rządów przeznaczyła na bezsensowny spór o Trybunał Konstytucyjny, zakończony nieskutecznym, bo uzależnionym od większości rządowej, przejęciu TK. Kiedy PiS straci władzę, a kiedyś to się stanie, bo nic nie trwa wiecznie, będziemy mieli do czynienia z tzw. demokratycznym wahadłem, bo każdy kolejny rząd, który przyjdzie po PiS-ie będzie mógł podważyć podstawy funkcjonowania obecnego składu TK i przeprowadzić podobną batalię, co PiS w pierwszym roku swoich rządów. W rezultacie zabezpieczenie konstytucyjnego porządku w Polsce będzie czysto teoretyczne. Zgadzam się z Markiem Jurkiem, że PiS „dał się wpuścić w pułapkę PO, która naruszyła prawo i udało jej się sprowokować działanie w przeciwnym kierunku”. Wystarczyło złożyć wniosek o unieważnienie wyboru dwóch sędziów, zgodnie z pierwotnym zamierzeniem PiS, a potem sukcesywnie wybierać nowych sędziów w momencie wygaśnięcia kadencji starych – tak jak robi w USA prezydent Trump. Dałoby to nieporównywalnie lepsze, bo długofalowo trwałe efekty i zabezpieczenie przed demokratycznym wahadłem. Czego nie zrobiło PiS, robi w USA prezydent Trump.

PiS pod rękę z PO i .Nowoczesną w Sejmie i pod rękę z PO i Januszem Korwin-Mikke w Parlamencie Europejskim poparła będącą korzystną dla międzynarodowych korporacji i niekorzystną dla społeczeństwa umowę CETA. Postąpili tchórzliwie, uginając się pod naporem zagranicznych lobbystów. Zdradzili polski interes narodowy. Raporty podają, że do 2023 roku w UE pracę utraci z powodu CETA 200.000 osób. Międzynarodowe korporacje będą działały ponad prawami państw narodowych, a więc ponad społeczeństwami.

Za rządów PiS, podobnie jak wcześniej za kadencji PO-PSL, czy SLD-UP, dziennie w wyniku dzieciobójstwa prenatalnego ginie średnio troje dzieci. Problem nie jest nowy, a mimo tego PiS kiedy po około roku od objęcia władzy musiało się z nim zmierzyć, sprawiało wrażenie kompletnie nieprzygotowanego. Partia Kaczyńskiego, po naciskach z jego strony, opowiedziała się po stronie świętego spokoju. PiS jest w kwestii szerszego zapewnienia swoim obywatelom pełnego prawa do życia, całkowicie nieskuteczne, bo nie posunęło się w tej kwestii ani o krok w porównaniu do swoich poprzedników.

PiS nie jest też w stanie stworzyć wokół siebie szerokiego zaplecza specjalistów. Widać to po nominacjach na państwowe stanowiska. Sporą część z tych nominacji otrzymują byli i aktualni posłowie PiS, niektórzy piastują nawet kilka stanowisk na raz. O ile posłowie po nominacji na państwowe stanowisko muszą zgodnie z prawem zrezygnować z mandatu, to już w przypadku członków całkowicie niepotrzebnej i podejmującej często kuriozalne działania Rady Mediów Narodowych, piastują jednocześnie i funkcję posła i członka RMN. Jej przewodniczącym jest poseł PiS Czabański, który przed nominacją do RMN nie poradził sobie z przygotowaniem nowych zasad finansowania mediów publicznych. Z najnowszych doniesień wynika, że teraz zajmują się tą sprawą członkowie KRRiT. Co ciekawe nowy skład Rady zainaugurował swoją kadencję z ponad miesięcznym opóźnieniem, z powodu niezrozumiałego opóźniania swoich nominacji przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

PiS twierdzi, że działa w imię rozumianej na swój sposób skuteczności politycznej. Czymże jest ta skuteczność, rozumiana na sposób pisowski? Władzą dla władzy? Pozorowaniem działań zamiast realnych zmian? PiS, od czasu gdy objęło rządy, coraz bardziej rozjeżdża się z założeniami prawicy, a coraz bardziej zbliża się do PO. Niezmiennie różni ich retoryka, ale słowa nie są działaniami.

Paweł Kubala • polskaniepodlegla.pl
fot. wikipedia.org

Lista hańby PiS w głosowaniu za CETA

W Brukseli przyjęto porozumienie o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą 408 głosami za, 254 przeciw, 33 wstrzymało się. Oto lista hańby z nazwiskami rzekomo-prawicowych europosłów PiS, którzy poparli umowę CETA:

Edward Czesak
Beata Gosiewska
Anna Fotyga
Karol Karski
Sławomir Kłosowski
Zbigniew Kuźmiuk
Ryszard Legutko
Stanisław Ożóg
Bolesław Piecha
Tomasz Poręba
Jadwiga Wiśniewska
Kosma Złotowski

„Za” głosował też Janusz Korwin-Mikke, ale po tym pajacu wszystkiego można się spodziewać.

Tak wygląda dzielna „drużyna Jarosława”, która zagłosowała za umową sprowadzającą na nasz naród tyranię potężnych kanadyjskich korporacji, z którymi polski wytwórca żywności, zwłaszcza rolnik indywidualny, nie ma najmniejszych szans, zwłaszcza przed sądem. Także – potop taniej śmieciowej żywności, najczęściej skażonej GMO.

Te pozbawione rozumu i polskiego honoru, a prawdopodobnie masońskie pionki, udające „prawicowców”, głosowały wspólnie z takimi swoimi koleżkami, jak szmaciarstwo z PO: m.in. Michał Boni, Jerzy Buzek, Dariusz Rosati, Danuta Hubner, Janusz Lewandowski, Adam Szejnfeld, Róża Thun, Bogdan Zdrojewski czy Julia Pitera.

Gratulujemu Jarosławowi Kaczyńskiemu jego wiernych pretorianów. Po tym akcie hańby i szkodnictwa wobec Polski, Jarosław może sobie zdzierać gardło ile chce na kolejnych miesięcznicach „za Ojczyznę” – ale już chyba mało kto mu w tę gadaninę uwierzy.

Oddamy wam w następnych wyborach!

Pokutujący Łotr • ekspedyt.org

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ PiS tchórzliwy i nieskuteczny! ■ została wyłączona