■■ Tusk wezwany na przesłuchanie! ■

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 13 marca 2017

Będzie pytany o tajną umowę ze służbami Putina

Prokuratura w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące współpracy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjskim FSB. Postawiono już pierwsze zarzuty. Jak ustalił portal niezalezna.pl – w tym postępowaniu na jutro (wtorek, 14 marca) wyznaczono przesłuchanie Donalda Tuska, który otrzymał wezwanie.

W połowie grudnia „Gazeta Polska Codziennie”, która dotarła do szczegółów śledztwa, informowała: „postawiono zarzuty gen. Januszowi Noskowi oraz jego następcy na stanowisku szefa SKW Piotrowi Pytlowi. Wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie zarzuca im przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści”.

„Zawarta w kwietniu 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej, umowa o współpracy między SKW i FSB dotyczyła współdziałania stron przeciwko zagrożeniom odnoszącym się do którejkolwiek ze stron. A takim zagrożeniem dla FSB były m.in. działania podejmowane przez Amerykanów oraz NATO. Na celowniku SKW znalazł się prok. Marek Pasionek, który był jednym z prokuratorów nadzorujących śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie katastrofy smoleńskiej”

– pisała „GPC”.

Okolicznościami zawarcia umowy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjskim FSB, a także konsekwencjami jakie wynikły z tego kuriozalnego porozumienia, zajął się Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

„Pod lupą śledczych znalazły się m.in. wizyty Rosjan w siedzibie SKW oraz delegacje gen. Janusza Noska oraz Piotra Pytla w Rosji. Według świadków przebywający w Polsce funkcjonariusze FSB mieli możliwość swobodnego poruszania się po siedzibie SKW, a na służbowym parkingu stał ich samochód, którego nie sprawdzono m.in. pod kątem urządzeń szpiegowskich. Takich przywilejów nie mieli oficerowie SKW, którzy podczas wizyty w Rosji byli pod stałą obserwacją i kontrolą FSB”

– informowała „Codzienna”.

Jak ustalił portal niezalezna.pl prokuratorzy prowadzący śledztwo w tej sprawie wysłali wezwanie do Donalda Tuska, a przesłuchanie zaplanowano na jutro.

niezalezna.pl
fot. premier.gov.ru/creativecommons.org/ licenses/by/3.0/

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Tusk wezwany na przesłuchanie! ■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: