■■ Wałęsa indoktrynuje… dzieci! ■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 17 marca 2017

Tego jeszcze nie było! TW Bolek: „Polska jest bardzo zachwaszczona! Zadanie dla Was – rozliczyć tych ludzi!”

To już szczyt wszystkiego. Lech Wałęsa w ramach swojego objazdu Polski zaczął urabiać dzieci. Uczniów z jednej ze szkół podstawowych i gimnazjów w Poznaniu namawiał do rozliczania obecnej władzy.

Ludzi, którzy rządzą dziś Polską, trzeba będzie rozliczyć. To zadanie dla was — tak Wałęsa mówił do uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Poznaniu.

Lech Wałęsa rozmawiał z dziećmi i młodzieżą o demokracji, obecnej sytuacji politycznej oraz swojej przeszłości. Krytycznie odniósł się do reformy edukacji rządu PiS i wyniku wyborów w USA. Bardzo chętnie też wspominał swoją młodość i skok przez płot na teren Stoczni Gdańskiej.
Spóźniłem się trochę na rozpoczęcie strajku. Nie było więc innego wyboru, jak skok przez płot. Ale to były takie czasy. Dzisiaj nie próbujcie skakać przez płoty. W tych czasach to nie pasuje. W tych czasach być trzeba mądrym, znać języki – i w taki sposób zwyciężać
—mówił.

Pytany przez jednego z uczniów o swoją współpracę z SB Wałęsa odpowiedział:Walczą ze mną. Oznacza to, że coś znaczę. Gdybym nic nie znaczył, to nikt by na mnie nie zwracał uwagi. To po pierwsze. Po drugie, ja naprawdę walczyłem i ze mną walczono. Walczono legalnie i nielegalnie. Wtedy w to, co było w tych papierach, nikt nie uwierzył — tłumaczył się butnie Wałęsa i dodawał: Przyszły nowe czasy i za pomocą tych samych papierów, ludzie udowadniają to, co nie udało się zrobić bezpiece i komunie. Macie dwie wersje: ubecką i moją. Wybierajcie, komu chcecie wierzyć. Ja już w to się nie będę bawił. To jest słowo przeciwko słowu. Czekam na właściwie sądy. Tych ludzi trzeba będzie osądzić za brudną walkę. To samo, co zrobiono ze mną, robią teraz z Tuskiem. Będziemy się w dwójkę bronić — powiedział były prezydent do dzieci i młodzieży.

Najchętniej jednak Wałęsa mówił o obecnej sytuacji w Polsce, krytykował władze i opowiadał o stworzonej przez siebie „liście szkodników”. Tych ludzi trzeba będzie w końcu rozliczyć. Polska jest bardzo „zachwaszczona”. Ale rozliczenie ich to już zadanie dla młodzieży, dla was. Pierwszy jest oczywiście szkodnik z Torunia, traktuję go jak polityka. On miesza się w politykę i pieniądze. Będzie z tego rozliczony – jeśli nie tutaj, to w wieczności —zaznaczył.

Wielu ludzi trzeba będzie rozliczyć, kiedy przyjdzie normalność. Należy stworzyć nie tylko listy centralne, ale też wojewódzkie i powiatowe. Będzie tego dużo. Uporządkowanie tego wszystkiego to zadanie dla Was — indoktrynował dzieci.

Czy to przypadkiem nie jest sianie propagandy wśród dzieci? Wałęsa urabia przyszłe rzesze kodziarzy, które od najmłodszych lat mają myśleć według schematu, zamiast samodzielnie.

gloswielkopolski.pl, wpolityce.pl, facebook.com/lechwalesa
fot. Facebook/Oficjalny Profil Lecha Wałęsy

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Wałęsa indoktrynuje… dzieci! ■ została wyłączona